4 юридичних клініки представляли Україну на Олімпіаді з консультування клієнтів 2020 у Польщі

Юридичні клініки України взяли участь в Олімпіаді з консультування клієнтів 2020 у Польщі.  Переможцем змагань стала юридична клініка Школи права Українського католицького університету

16 та 17 січня у Кракові відбувались півфінальні та фінальні раунди Олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2020. Тема цьогорічних змагань: «Damage to Property (Civil Law). This includes nuisance, negligence and trespass but excludes Landlord and Tenant Law»«Майнова шкода (цивільне право). Включає перешкоди в здійсненні права власності, недбалість та завдання шкоди майну внаслідок користування ним без згоди власника, однак виключає відносини найму (оренди)».

Польща.

Польща.

Змагання з консультування клієнтів відкрив Клеменс Будзовський, ректор Краківської Академії ім. Анджея Фрича Моджевського, на базі якого відбувалися змагання. Професор Ділейн Свенсон Люблінського католицького університету Яна Павла ІІ провів інтерактивний воркшоп щодо ефективної роботи з клієнтом. Містер Свенсон був також автором трьох змістовних змагальних випадків, з якими учасники працювали у дружньому, півфінальному та фінальному раундах.

«Навички інтерв’ю з клієнтом – одна з найважливіших навичок, які потребують адвокати. І цей конкурс допомагає розвивати та формувати навички. Окрім цього, польсько-українська співпраця корисна для студентів та для країн», – коментує професор Ділейн Свенсон.

Польща

Олімпіада з консультування – це змагання серед юридичних клінік світу, які моделюють процес прийому клієнта в юридичному офісі за участі двох студентів-консультантів (учасників юридичної клініки), які діють як юристи (адвокати, юрисконсульти, юристи-практики) та клієнта, роль якого виконує запрошений актор. Оцінюють учасників судді, серед яких досвідчені юристи та правозахисники.

Польща.

Польща.

Польща.

 Загалом, участь в Олімпіаді взяли 7 команд, серед яких 4 українських команди та 3 команди з Польщі. Так, серед українських команд за перемогу у фіналі змагалися:

  • Юридична клініка Школи права Українського католицького університету
  • Юридична клініка «Pro bono» Національного університету «Острозька академія»
  • Правнича клініка Національного університету «Києво-Могилянська академія»
  • Лабораторія практичного права «Юридична клініка» юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

Польща.

Після напружених змагань переможцями СЕССС стали юридична клініка Школи права Українського католицького університету (від України) та команада юридичної клініки Краківського академії ім. А.Фрича (від Польщі). Переможеці представлятимуть свої країни на Міжнародних Змаганнях з консультування ім. Брауна-Мостена, які пройдуть у Сполучених Штатах Америки 15-18 квітня 2020 року.

Польща.

Багато позитивних вражень та емоцій. Не лише від перемоги, а й від самого формату змагань та високого рівня, на якому вони відбулися. Особливо хотіла відмитити рівень організації. Було дуже цікаво слухати, як студенти вирішують такі складні, цікаві та неординарні завдання. Підготовка студентів та їх навички, яких вимагали на даному етапі змагань були відповідно до  критеріїв, встановлених і на Міжнародному рівні. Маючи досвід участі у Міжнародних змаганнях, хочу сказати, що рівень виступу команд був на високому рівні. Це є гарним поштовхом продовжувати традицію і проводити такі унікальні змагання, які не мають аналогів“, – акцентує тренер команди юридичної клініки Школи права Українського католицького університету Христина Ковцун.

Команда правничої клініки Національного університету "Києво-Могилянська академія" здобула друге місце
Команда правничої клініки Національного університету “Києво-Могилянська академія” здобула друге місце

Олімпіада з консультування клієнтів демонструє свою практичну цінність, адже допомагає учасникам – майбутнім професійним правникам – підвищити власну майстерність при провадженні юридичної практики; розвинути аналітичні та комунікативні навики в роботі з клієнтом.

Польща

Третє місце за кількістю балів у півфінальному раунді здобула команда юридичної клініки “Pro bono” Національного університету “Острозька академія”

Організовувати захід такого формату і масштабу дистанційно дуже непросто. Тому, я безмежно вдячна Павелу Клімеку, чиєю ідеєю й був цей формат і за його сприяння, проф. Ділейну Свенсону за змістовні, цікаві та складні правові ситуації, завдяки яким учасники могли повною мірою розкрити свої вміння і продемонструвати підготовку, а судді – оцінити їх за кожним із 11-ти критеріїв. Також, дякую Олегу Мартиненко та Ользі Гальченко за подарунки учасникам та суддівство на різних етапах змагань, і – кожному та кожній, завдяки кому це вдалося. Тепер – рухаємося далі, до Сполучених Штатів Америки“, – коментує співорганізаторка CECCC, координаторка Національної Олімпіади юридичних клінік України з консультування клієнтів Марія Цип’ящук.

Нагадаємо, у грудні 2019 року Асоціація юридичних клінік Україні провела чвертьфінальні раунди Національної Олімпіади юридичних клінік з консультування клієнтів 2020.

4 юридичних клініки представляли Україну на Олімпіаді з консультування клієнтів 2020 у Польщі
X