Юлія МАТВЄЄВА

Матвєєва Юлія Іванівна – член правління Асоціації юридичних клінік України. У юридичному клінічному русі з 2002 року як викладач куратор, пізніше – як керівник юридичної клініки Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Розробила у співавторстві навчальний курс “Юридичний практикум” для підготовки студентів до роботи у юридичній клініці. Ініціювала включення цього курсу до навчальної програми підготовки бакалаврів права як вибіркову навчальну дисципліну.

Є одним із розробників Стандартів діяльності юридичних клінік України, експертом та тренером програм з верховенства права та захисту прав людини Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міжнародного фонду “Відродження”, Асоціації юридичних клінік України.

+38 050 6834994

julybirch@ukr.net

Обов’язки та повноваження:

1. Сприяння впровадженню юридичних клінік у навчальний процес ЗВО юридичного спрямування:

  • Організаційно-методична підтримка ЮК, які не є структурними підрозділами і в яких не відбувається викладання “Основ юридичної клінічної практики”
  • Розробка пропозицій щодо покращення навчального процесу в ЮК (на основі промоніторених ЮК)

2. Проведення першого українського навчального обміну викладачів-кураторів юридичних клінік. Створення першого регіонального пілотного проекту

  • Організація першого обміну
  • Аналіз позитивних та негативних аспектів
  • Представлення результатів АЮКУ

3. Організація та проведення заходу з питань якості навчального компоненту в ЮК (по можливості з донорською підтримкою, або долучившись до грантів інших організацій). Відповідальність за організацію та проведення освітніх заходів (навчальних шкіл, тренінгів, круглих столів і ін.), надання сприяння у методичному забезпеченні діяльності юридичних клінік, включенню спец. курсів у навчальний процес).

Юлія МАТВЄЄВА
X