Аналітичне дослідження "Антикорупційний уповноважений ЗВО"

Асоціація юридичних клінік України спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції підготували аналітичне дослідження “Антикорупційний уповноважений закладу вищої освіти”.

ЗАВАНТАЖИТИ дослідження “Антикорупційний уповноважений ЗВО”

Видання висвітлює результати дослідження інституту уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції, які працюють у закладах вищої освіти. Результати сформовані на основі даних національного анонімного опитування уповноважених, фокус-груп та інтерв’ю з уповноваженими п’яти пілотних закладів вищої освіти проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищих навчальних закладах: від визначення ризиків до їх подолання». В дослідженні також використані показники щорічного оцінювання ефективності роботи уповноваженого, що проводиться Національним агенством з питань запобігання корупції.

У якості пілотних закладів вищої освіти, свою згоду на участь у проєкті надали:

  • Національний університет кораблебудування імені Адмірала Макарова (м. Миколаїв);
  • Державний університет економіки і технологій (м. Кривий Ріг);
  • Університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь);
  • Національний університет «Острозька академія» (м. Острог);
  • Донецький національний університет імені Василя Стуса (м. Вінниця).

Пілотні заклади вищої освіти відібрані з огляду на регіональний контекст, що дало змогу провести дослідження у Південному, Центральному, Київському та Західному регіонах. Донецький національний університет імені Василя Стуса є внутрішньо переміщеним закладом вищої освіти зі Сходу України, контекст якого також враховано у дослідженні.

За результатами дослідження проведено аналіз контексту та проблем у діяльності уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції сфери вищої освіти, сформовано рекомендації та напрями подальшого розвитку цього інституту.

Проєкт реалізується Асоціацією юридичних клінік України спільно з Департаментом запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції за підтримки Програми USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія”.

ЗАВАНТАЖИТИ дослідження “Антикорупційний уповноважений ЗВО”

Підготовка публікації стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія”. Окремі думки, які висловлені в цьому посібнику, є відповідальністю авторів і не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Аналітичне дослідження “Антикорупційний уповноважений ЗВО”
X