Антикорупційний кемп: молодь, яка змінює Україну
Антикорупційний кемп: молодь, яка змінює Україну

Асоціація юридичних клінік України стала одним зі співорганізаторів Антикорупційного кемпу – унікального проєкту, до якого долучилися студенти-правники з усієї України з метою прокачати свої навички в антикорупційній сфері та дізнатися більше про те, як вони можуть сприяти позитивним змінам у країні. 

До кемпу потрапили 40 найбільш вмотивованих учасників та учасниць з усіх куточків України, яких обрали з-понад 170 студентів, що надіслали свої заявки на участь. Локацією для проведення кемпу було обрано мальовничу Яблуницю, що на Івано-Франківщині, де протягом п’яти днів майбутні правники занурювалися в світ антикорупції: слухали лекції від досвідчених фахівців, брали участь у тренінгах та воркшопах, розмірковували над неоднозначними етичними питаннями та намагалися зрозуміти свою роль у протидії корупції. 

Перший день кемпу був присвячений розумінню суті корупції та способів боротьби з нею. Учасники створили креативні проєкти, що ілюстрували антикорупційну інфраструктуру України, а також обговорювали те, як співвідносяться антикорупція з доброчесністю, й чому важливий антикорупційний комплаєнс. Й куди ж без командного духу! Обʼєднавшись у команди, студенти та студентки проходили антикорупційний квест. Вигадливі завдання, дух пригод, динаміка та потреба демонструвати не тільки знання, а й проявляти кмітливість та винахідливість, принесли чимало позитивних емоцій та вражень. 

Тренінги, практичні завдання та рольові ігри стали головними форматами навчання під час другого дня кемпу. Разом із представницями Асоціації юридичних клінік України Юлією Ломжець та Марією Ципʼящук, а також експертками Фундації інституційного розвитку Катериною Дацко та Анною Федоренко учасники та учасниці досліджували як працюють антикорупційні інструменти в Україні. Зокрема, майбутні правники поглибили свої знання про міжнародні та національні антикорупційні стандарти, обговорили важливість викривачів корупції та спробували себе у ролі юристів, що консультують клієнтів із питань антикорупції. 

Третій день кемпу був присвячений вивченню теми конфіскації незаконних активів, й тон розмові задала Тетяна Хутор, керівниця Інституту законодавчих ідей, яка поділилася власним досвідом у цій сфері. Про практичні аспекти справ, пов’язаних із визнанням необґрунтованих активів та їх стягненням у дохід держави розповіла прокурор САП Олена Панченко. А можливість всебічно дослідити тему цивільної конфіскації випала учасникам та учасницям під час розгляду реального кейсу, де вони могли виступити у ролі позивачів, відповідачів, законодавців або суддів. 

Впродовж насиченого четвертого дня Антикорупційного кемпу, учасники й учасниці мали змогу поспілкуватися з детективами Національного антикорупційного бюро України, які розповіли про розслідування топкорупції в Україні. Іван Дячук та Уляна Чучкевич поділилися своїм професійним досвідом й провели студентів та студенток за лаштунки розслідування справи НАБУ від моменту її реєстрації аж до суду. 

Й звичайно, жоден кемп не може обійтися без дружніх розмов біля вогнища. Тут щовечора учасники та учасниці ділилися враженнями від отриманих знань та інсайтів, обмінювалися ідеями та думками щодо свого місця в системі протидії корупції.

Антикорупційний кемп став незабутнім досвідом для всіх учасників, і, сподіваємося, дав поштовх для учасників та учасниць прокладати шлях до позитивних змін в Україні! 

Антикорупційний кемп організовують Національне антикорупційне бюро України, Асоціація юридичних клінік України, Фундація інституційного розвитку та Інститут законодавчих ідей за сприяння Програми розвитку ООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Фото: Віталій Шевелев / ПРООН в Україні



Антикорупційний кемп: молодь, яка змінює Україну
X