В межах проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід та національна практика» АЮКУ підготувала аналітичне дослідження, яке містить огляд антикорупційних зусиль в університетах по всьому світу та прості рекомендації щодо того, як боротися з корупцією.
Центральним для дослідження є поняття комплаєнсу. «Комплаєнс» стосується процесів і засобів контролю, за допомогою яких організація гарантує дотримання політик, правил і законів. Побудова системи комплаєнсу передбачає, що кожен заклад вищої освіти виробив свій шлях на основі власних потреб і пріоритетів. При цьому університетам може бути корисно розглянути світовий досвід боротьби з корупцією
Автор дослідження – Петро Стецюк, експерт проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика»
Експертна оцінка дослідження – Марія Ципʼящук
Літературна редакція – Яна Собко
Підготовка публікації стала можливою завдяки підтримці американського народу та є частиною впровадження проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна практика», що реалізується ГО “Асоціація юридичних клінік України” за фінансової та експертної підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія», а також експертної та консультативної підтримки Національного агентства з питань запобігання корупції.
Окремі думки висловлені в цьому дослідженні є відповідальністю авторів і не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки