Асоціація правників України надає безоплатні консультації з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб
Асоціація правників України надає безоплатні консультації з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб

Наші колеги із Асоціації правників України поділилися корисною інформацією щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб. АПУ, як і Асоціація юридичних клінік України, реалізує ініціативу спрямовану на захист споживачів фінансових послуг, що підтримуються Проєктом USAID «Трансформація фінансового сектору». З цього матеріалу можна дізнатися про те аналіз боргових зобов’язань боржників, можливості реструктуризації валютних кредитів та розрахунку сум та строків погашення боргів, а також – скористатися файлом-калькулятором для розрахунку реструктуризації боргу. 

Проблема боргів ніколи не втрачала актуальності. Проте, шляхи її вирішення стали доступними лише у 2019 році зі вступом у дію Кодексу з процедур банкрутства.

Тепер кожна людина, яка, в силу певних життєвих обставин, не має змоги обслуговувати борги за придбане житло чи великі споживчі кредити, може звернутися за безоплатною юридичною консультацією до фахівців і ефективно та «безболісно» реструктурувати борги.

В межах спеціального pro bono (тобто, надання правової допомоги добровільно та безоплатно) проекту «Надання безоплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб» в цьому їм допомагають кваліфіковані юристи.

Проект «Надання безоплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб» реалізується Асоціацією правників України, завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Ключовою цільовою аудиторією проекту є громадяни, які не мають спроможності розрахуватися за своїми борговими зобов’язаннями вчасно і в повному обсязі в силу певних негативних подій в їхньому житті або внаслідок двох фінансових криз.

Безоплатні консультації надаються із таких питань:

 • аналіз боргових зобов’язань боржника (кредитних договорів та договорів забезпечення);
 • визначення можливості застосування реструктуризації валютних кредитів, передбаченого Кодексом;
 • розрахунок орієнтовних сум та строків погашення боргів або надання рекомендацій щодо альтернативних способів погашення заборгованості.

Для отримання консультацій необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням. У разі виникнення питань звертайтеся за номером телефону: 0 800 33 94 64.

Мета проекту — долучення правничої спільноти до надання безкоштовних консультацій громадянам із питань їхньої неплатоспроможності.

Завдання проекту:

— підвищення поінформованості серед населення стосовно процедури відновлення платоспроможності фізичних осіб та реструктуризації кредитної заборгованості;

— залучення професійної правничої спільноти до надання безоплатної допомоги соціально вразливим верствам населення;

— проведення серії публічних роз’яснювальних заходів щодо неплатоспроможності фізичних осіб у різних регіонах України;

— підготовка правниками, які надаватимуть консультації у рамках проекту, методичних рекомендацій щодо процедур відновлення платоспроможності фізичних осіб для Координаційного центру безоплатної правової допомоги та для юридичних клінік;

— підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань неплатоспроможності фізичних осіб;

— передача напрацювань у рамках проекту представникам системи надання безоплатної правової допомоги, банкам, Незалежній асоціації банків України, юридичним клінікам та іншим зацікавленим сторонам.

Учасниками проекту є:

Професійні правники, які надаватимуть безоплатні консультації громадянам з питань відновлення платоспроможності у телефонному режимі та електронною поштою. Консультанти знаходяться у Києві, Запоріжжі, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові.

Цільова аудиторія:

 1. Фізичні особи, які звертаються для отримання  консультацій із питань своєї неплатоспроможності.
 2. Вразливі верстви населення, зокрема пенсіонери, малозабезпечені сім’ї та громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 3. Фізичні особи, які надають соціальні послуги, багатодітні сім’ї, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, інваліди, одинокі матері та батьки;
 4. Координаційні центри надання правової допомоги

Очікувані результати проекту:

 1. Підвищення поінформованості населення щодо процедур відновлення платоспроможності, передбачених Кодексом;
 2. Підготовка методичних рекомендацій щодо процедур відновлення платоспроможності фізичних осіб для Координаційного центру безоплатної правової допомоги;
 3. Підготовка пропозицій щодо вдосконалення законодавства з питань неплатоспроможності фізичних осіб;
 4. Інформування соціально вразливих категорій громадян про процедури відновлення платоспроможності та реструктуризацію кредитної заборгованості фізичних осіб;
 5. Надання допомоги з питань неплатоспроможності центрами безоплатної правової допомоги.

 Партнер проекту:

Проект реалізується Асоціацією правників України, завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранту, наданого Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору».

Крім того, ви можете скористатися файлом-калькулятором для розрахунку реструктуризації боргу, розмішеним на сайті АПУ у розділі Проекти «Надання безплатних консультацій з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб». Даний калькулятор розрахує суму щомісячних виплат та пояснить основні умови реструктуризації. З його допомогою ви зможете попередньо оцінити свою спроможність погасити кредит за новими умовами.

Завантажити калькулятор для реструктуризації кредиту (xlsx).

За умови, якщо у вас виникнуть питання, звертайтеся за номером телефону 0 800 33 94 64, або на адресу електронної пошти project@uba.ua.

 

Асоціація правників України надає безоплатні консультації з питань відновлення платоспроможності фізичних осіб
X