АЮКУ посилює потенціал юридичних клінік через навчальні активності
АЮКУ посилює потенціал юридичних клінік через навчальні активності

У межах проєкту «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану», що реалізується за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх», протягом року АЮКУ ініціювала кілька навчальних заходів. Вони мали на меті допомогти керівникам та співробітникам юридичних клінік вдосконалити свої професійні навички та налагодити їх ефективну роботу, а також – впровадити у свій навчальний процес модельну навчальну програму «Правнича клініка», авторкою якої є членкиня Правління АЮКУ Христина Ковцун.  

Навесні 2023 року був організований комплексний онлайн-курс, що допомагав правничим школам впроваджувати курси клінічної юридичної освіти, а також вирішувати сучасні проблеми, з якими стикаються українські юридичні клініки. 

Курс, що розробила членкиня Правління АЮКУ Юлія Матвєєва, охопив широкий спектр тем. Під час навчальних сесій учасники та учасниці заглиблювалися в етичні та психологічні виміри юридичних клінік, практичні інструменти та методи, які використовують американські колеги, навички інтервʼювання та консультування клієнтів, ефективну комунікацію (особливо в онлайн-форматі) та інтеграцію інформаційних технологій у юридичну практику. Окрім традиційного навчання, програма передбачала групові проєкти, індивідуальні завдання та представлення напрацювань на науковому форумі. Більше про курс можна дізнатися за покликанням

Восени 2023 р. АЮКУ провела інтеграційний воркшоп, координаторокою якого стала членкиня Правління АЮКУ Марія Ципʼящук. Воркшоп допоміг новим членам АЮКУ більше дізнатися про роботу Асоціації, а також розкрив головні аспекти діяльності юрклінік, можливості для персоналу та студентів і студенток юрклінік, їх міжнародної співпраці. 

Під час навчальних сесій члени Правління АЮКУ поділилися досвідом та найкращими практиками налагодження роботи юридичної клініки, а також надали практичні поради щодо окремих аспектів її діяльності, як-от документообіг, використання технологій, впровадження елементів юрклінічної освіти у навчальний план, оцінка ефективності роботи тощо. 

Після воркшопу учасники мали місяць, щоб провести подібні тренінги у власних клініках для колег та студентів. Про воршкоп та відгуки про отриманий досвід учасників та учасниць можна прочитати у матеріали за покликанням.  

Впевнені, що проведені навчальні заходи сприятимуть інноваціям і співпраці між українськими юридичними клініками. Ці ініціативи не лише розширюють можливості кураторів, але й сприяють підвищенню потенціалу мережі юридичних клінік в Україні.АЮКУ посилює потенціал юридичних клінік через навчальні активності
X