АЮКУ презентувала модельний силабус “Правнича клініка”

Асоціація юридичних клінік України представила модельну навчальну програму дисципліни “Правнича клініка”. Онлайн – презентація силабусу відбулася 17 грудня 2021 року.

Основою для написання навчальної програми стали напрацювання та рекомендації правничих клінік – членів Асоціації юридичних клінік України, а також 24 звіти моніторингів правничих клінік, які проводила АЮКУ

Авторкою модельного силабусу є членкиня Правління Асоціації юридичних клінік України, керівниця юридичної клініки Школи права Українського католицького університету Христина Ковцун.

“Модельний силабус допоможе викладачам більш якісно та змістовно викладати курс “Правнича клініка”, а також стимулюватиме самі правничі школи включати юридичну клініку до програми навчання як курс, а не лише як базу для практики”, – зазначає Христина Ковцун.

Модельний силабус "Правнича клініка"

У модельній програмі висвітлено наступні теми:

  • роль і місце правника у суспільстві;
  • правове регулювання й організація роботи правничої клініки;
  • технології в юридичній практиці: робота з відкритими базами даних;
  • етичні засади правничої професії та у діяльності правничих клінік;
  • консультування клієнтів, як метод надання правової допомоги
  • правила правничого письма та аналіз справ в правничій клініці;
  • правопросвітницька діяльність правничих клінік;
  • представництво клієнтів в органах влади та найбільш поширені категорії справ клієнтів правничої клініки.

З огляду на практичний характер курсу, рекомендовано значну частина часу приділити саме реальній роботі студентів у правничій клініці (40% часу). Відповідно, менше часу виділено на семінарські заняття, адже відпрацювання навичок відбуватиметься безпосередньо під час чергувань у правничій клініці, при роботі з клієнтами, складанні реальних документів у справі та при проведенні занять з практичного права. Тому, під час практичних та семінарських занять студенти-правники будуть мати змогу обговорити з викладачем та іншими студентами запитання, які виникли під час виконання практичної роботи.

“За результатами опитування, роботодавці на ринку юридичних послуг засвідчили, що випускникам правничих шкіл найбільше бракує саме практичних навичок. Одним з чудових способів для студентів-правників отримати ці практичні навички є робота у правничій клініці. Втім важливо, щоб студенти, перш ніж бути залученими до надання юридичних консультацій вразливим верствам населення, зрозуміли більш широкий контекст розвитку клінічної освіти, її філософію й історію, а також концепцію pro bono – надання професійних послуг добровільно і безоплатно. Щоб відчути зміст роботи правника в демократичному суспільстві їм необхідні лекції про принципи і стандарти правничої професії, а також роль правників у демократичному суспільстві”, – зауважила заступниця керівника Програми USAID “Справедливість для всіх” Наталія Петрова.

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програма USAID “Справедливість для всіх” – USAID Justice for All Activity

АЮКУ презентувала модельний силабус “Правнича клініка”
X