АЮКУ провела навчання антикорупційних уповноважених ЗВО
АЮКУ провела навчання антикорупційних уповноважених ЗВО

28-30 березня експерти АЮКУ провели навчальні тренінги для антикорупційних уповноважених українських закладів вищої освіти за програмою «Управління антикорупційними ризиками». Програма була розроблена, щоб допомогти антикорупційним уповноваженим ЗВО краще орієнтуватися в існуючих антикорупційних стандартах та опанувати навики оцінки й управління корупційними ризиками. Навчання було організоване в межах проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: закордонний досвід і національна пратика», що реалізується за підтримки Проєкту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». 

Протягом трьох днів навчання пройшли понад 50 уповноважених ЗВО, які заглибилися у нюанси методології оцінки корупційних ризиків, на практиці розклали діяльність університету на бізнес-процеси, й ідентифікували ймовірні ризики виникнення корупції у кожному з них. Працюючи над кейсами та практичними завданнями, учасники мали можливість випробувати отримані знання у ситуаціях, з якими антикорупційні уповноважені можуть стикатися у своїй професійній діяльності. Головне: за результатами навчання учасники тренувались якісно описувати корупційні ризики, їх джерела, а також визначити заходи впливу на корупційний ризик.

На всіх етапах навчання учасників супроводжували розробниці навчальної програми – експертки у сфері доброчесності та антикорупційного комплаєнсу Катерина Дацко та Анна Федоренко, які проводили навчання, відповідали на практичні питання, давали додаткові розʼяснення та коментарі щодо виконаних практичних завдань.

Учасники показали високий рівень обізнаності з питань антикорупційного законодавства та проявляли зацікавленість в отриманні інструментів оцінки корупційних ризиків. Під час вирішення практичних кейсів учасники змогли показати як засвоїли отримані знання та поставити питання, які виникають у кожного з них під час роботи з управління корупційними ризиками в свої закладах освіти – розповідає про тренінг експертка Катерина Дацко

Окремо хочеться відзначити, що під час тренінгу учасники підняли  тему щодо місця доброчесності та етики в загальній системі запобігання корупції в організації. Безумовно, це важливий аспект не тільки в налагодженні системи запобігання корупції в закладі освіти, але і як фундаментальний  принцип формування культури молоді, яка не толерує корупції – коментує експертка Анна Федоренко.  

Ми вже отримали перші відгуки про навчання антикорупційних уповноважених, й вони надихають: учасники високо оцінили навчальну програму, описуючи її як інформативну, корисну, актуальну і максимально практичну. Але найвищою оцінкою програми буде застосування навиків та інструментів, які антикорупційні уповноважені здобули під час тренінгу, у своїй діяльності та впровадження стандартів управління корупційними ризиками в українських університетах 

АЮКУ провела навчання антикорупційних уповноважених ЗВО
X