Асоціація юридичних клінік України провела організаційні онлайн-зустрічі з клініками, що надаватимуть допомогу переміщеним українцям у межах проєкту «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану»
Один із напрямів проєкту передбачає налагодження зв’язків та створення системи взаємодії між українськими та іноземними клініками. Це допоможе їм швидко та ефективно надавати правову допомогу українцям, що були змушені залишити свої домівки через війну. На заклик до співпраці АЮКУ відгукнулися 8 іноземних юридичних клінік з Вельсу, Італії, Німеччини, Польщі, Румунії, Чехії та Чорногорії, а також 10 українських клінік з різних регіонів, які вже мають досвід надання правової допомоги внутрішньо переміщеним українцям.
Щоб ознайомити учасників із завданнями напряму, а також здійснити перше їх занурення в механізми взаємодії між собою, координаторка відповідного напряму проєкту Христина Ковцун ініціювала організаційні зустрічі. Вони відбувалися у 2 етапи: 14 листопада зустрілися представники іноземних клінік, а 16 листопада у Zoom зібралися куратори українських клінік.
Христина розкрила деталі реалізації проєкту, окреслила план дій та ключові завдання кожного з учасників. Технічний експерт Марта Цимбала провела учасників за лаштунки проєкту, розклавши по поличкам кожну технічну деталь: як комунікувати між собою, які механізми взаємодії, що таке Notion та як він допоможе в досягненні спільних цілей.
Нагадаємо: проєкт «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану» має на меті сприяння юридичним клінікам України у їхній практиці надання правової допомоги переміщеним українцям, розвитку професійних компетенцій студентів-правників й організації правової просвіти в умовах війни. Його важливим елементом є вибудовування мережі зв’язків та координація взаємодії між юридичними клініками України та інших країн, що дозволяє клінікам комунікувати між собою, обмінюватися напрацюваннями, ділитися досвідом консультування переміщених українців та допомагати їм у тих справах, які потребують експертизи у двох юрисдикціях. Поряд із соціальною функцією проєкту, не менш суттєвим залишається й старий-добрий нетворкінг – можливість студентів-клініцистів з різних країн спілкуватися між собою, розширювати горизонти професійної комунікації та будувати свої власні мережі зв’язків.