То що ж таке ті “атошні” гроші?
То що ж таке ті “атошні” гроші?

До Юридичної клініки Школи права УКУ звернувся військовослужбовець з питанням, як оплачуються атошні і заробітня плата при попаданні з передової в госпіталь і на реабілітацію в санаторій.

Порядок виплати визначається Інструкцією про порядок та розміри виплати винагороди військовослужбовцям Збройних Сил України за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (зі змінами) затвердженою наказом Міністерства оборони №67 від 10.02.2016 р.

Відповідно до п. 8 цієї Інструкції винагорода виплачується також під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних та за час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я в інший) після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи АТО, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва), психічних та поведінкових розладів.

При цьому винагорода виплачується в розмірах, що встановлені військовослужбовцю на день отримання поранення (контузії, травми, каліцтва), виявлення психічних та поведінкових розладів.

Розмір винагороди починаючи з 01.08.2017 року у граничних розмірах на місяць становить:

  • на лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону – 10 000 гривень,
  • в інших місцях дислокації в межах визначеного району воєнного конфлікту (АТО) – 4 500 гривень.

Тобто, на день отримання поранення повинна бути встановлена сума винагороди (на передовій – 10000 гривень), яка виплачуватиметься у тому ж порядку, в якому виплачувалась, адже Інструкція чітко говорить про те, що це відбувається і під час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні.

То що ж таке ті “атошні” гроші?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X