Щодо розірвання договору дарування

До юридичної клініки ДНУ звернулася клієнтка з питанням «Чи можливо розірвати договор дарування?»

Фабула справи: В 2015 році жінка була співвласницею трикімнатної квартири разом зі своїм батьком, сестрою та сином (кожен мав ¼ частину квартири). У цієї жінки була заборгованість за банківським кредитом. Щоб банк не наклав арешт на майно, жінка уклала договор дарування, на свою ¼ частину квартири, зі своєю сестрою та знялася з реєстрації за місцем проживання у цій квартирі. У 2016 році помер батько, який склав заповіт на сестру цієї жінки. Тепер кредит банку жінка повернула та звернулася до сестри, щоб укласти з нею договір дарування та повернути свою ¼ частку квартири, щоб не залишитися на вулиці без житла, але сестра їй відмовила. Жінка звернулась до нас з питанням «Як розірвати договор дарування?».
Клініка надала наступну консультацію: «Згідно ст.728 Цивільного кодексу України, до вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік. Звернутися до суду за захистом своїх прав жінка не може, тому, що пройшло три роки з моменту укладання договору дарування. Зараз квартира є спільною сумісною власністю, сестри, яка має ¾ частини квартири та сина цієї жінки, який має ¼ частину квартири. Жінці рекомендовано звернутися до свого сина, який має окреме житло, з проханням дати згоду зареєструвати її у цій квартирі.

Щодо розірвання договору дарування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X