Позовна заява про стягнення аліментів: секрети успіху
Позовна заява про стягнення аліментів: секрети успіху

У даній статті хотілося б більше розповісти про процес подання позовної заяви «Про стягнення аліментів» до суду, адже з першого погляду може здатися, що все просто, однак є багато важливих моментів, які не варто упустити.

Перше з чого варто розпочати – вибір суду. Звісно Вам, як позивачу, буде зручніше подати позов до суду, що знаходиться за місцем Вашого перебування, тому сміливо обираємо його, адже це дозволено ч. 1 ст. 28 Сімейного кодексу України.

Чи кожну заяву приймають до розгляду? Далеко не кожну, адже для того, щоб було відкрите провадження по Вашій справі, необхідно при написанні позовної заяви дотримуватися ряду вимог, котрі можна знайти у ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України.

Важливим моментом, на який варто звернути увагу, є кількість екземплярів позовної заяви та час надходження заяви до суду, її реєстрація. Має бути два примірники заяви, адже перший надається суду, а інший надсилається разом із ухвалою про відкриття провадження відповідачу. Обидва повинні бути підписані та продатовані. Також необхідно врахувати, що аліменти на утримання дитини нараховуються з моменту подачі позову до суду, а не отримання рішення, тому чим швидше Ваша заява буде отримана і зареєстрована судом, тим краще.

«У мене немає фінансової можливості подати позовну заяву «Про стягнення аліментів» до суду, тому що треба судовий збір заплатити, адвокату за написання заяви». Впізнали свої слова? Геть такі думки! П. 3 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» звільняє Вас, позивача, від сплати судового збору за подання такої заяви, а нинішній розвиток правничої сфери дає можливість не платити тисячу і більше гривень за написання заяви адвокату/юристу, а звернутися, наприклад, до юридичної клініки (м. Чернівці, вул. Університетська, 19, м. Чернівці) чи Центру БВПД та отримати безоплатну правову допомогу.

Чи обов’язково особисто приносити заяву до суду? Звісно ні. У Вас є два шляхи, за допомогою яких заява може потрапити до канцелярії суду. Першим способом є особисте вручення такої заяви працівнику канцелярії суду, котрий буде зобов’язаний на вашому особистому примірнику (тобто третьому), який надалі залишається Вам, залишити відмітку про отримання. Другий спосіб передбачає надсилання позовної заяви рекомендованим листом через відділення Укрпошти на адресу суду. При отриманні фіскального чеку від такої послуги Ви можете за допомогою тринадцяти цифр у верхньому лівому кутку чека відстежувати даний лист на сайті Укрпошти або Укрпошта чат-бот.

Пройшло декілька днів, як дізнатися, на якому етапі перебуває справа? Для нашої з Вами зручності був створений сайт Судова влада, на якому в розділі Стан розгляду справ Ви зможете відслідковувати «рух» справи, процесуальні документи, які виносяться по справі та дату і час судових засідань.

Після спливу певного проміжку часу отримуєте таке довгоочікуване рішення по справі і «якийсь» виконавчий лист! Що ж робити: тримати вдома у файлі і здувати пилинки чи щось інше? Думаю, Ви розумієте, що вдома вони не допоможуть, тому наступним Вашим кроком має бути відкриття рахунку в банку та заява до відділу виконавчої служби. До такої заяви прикріплюєте оригінал виконавчого листа та оригінал довідки з реквізитами, яку отримуєте в банку при відкритті рахунку, з проханням прийняти виконавчий лист до виконання і аліменти перераховувати на Ваш особистий рахунок.

Ось такий нелегкий для когось, а для інших елементарний, шлях отримання аліментів на утримання дитини.

Все геніальне – просто, варто тільки приділити час, щоб розібратися у всіх деталях, або ж звернутися за допомогою до професіонала.

Авторка публікації: Ірина Лазарюк

Позовна заява про стягнення аліментів: секрети успіху

1 коментар до “Позовна заява про стягнення аліментів: секрети успіху

  • 20.12.2019 о 09:02
    Постійне посилання

    Доброго дня. Маю таке питання. Якщо мною було подано заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів. Суд розглянув справу, та задовільнив видачу. Оригінал судового наказу повинна забрати я самостійно, чи суд відправить поштою? І з цим судовим наказом я також повинна йти до відділу виконавчої служби? Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X