Коли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон
Коли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон

Батьків часто цікавлять питання, пов’язані з виїздом дитини за кордон, зокрема:

– коли потрібен, а коли ні дозвіл другого з батьків?
– чи впливає факт розлучення на необхідність отримання дозволу?
– як змусити другого з батьків надати такий дозвіл? 

Одразу слід зауважити, що дозвіл потрібен лише тим дітям, які є громадянами України.

Цьогоріч у законодавстві відбулися значні зміни, які стосуються порядку виїзду дітей за кордон. Мова йде про два пакети законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.

 

Раніше дитина могла покинути Україну без згоди батька або матері на виїзд дитини за кордон лише в тих випадках, якщо:

– батько (або мати) є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини;
– в закордонному паспорті матері або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання до іншої держави чи відмітка про взяття на постійний консульський облік;
– один з батьків визнаний недієздатним або безвісно відсутнім на підставі рішення суду;
– за наявності свідоцтва про смерть батька/матері;
– якщо батько/мати рішенням суду позбавлені батьківських прав.

Виїзд із дитиною за кордон можливий був також на підставі відповідного рішення суду.
Ці підстави залишилися і зараз.

 А з 6 лютого цього року батьки, які проживають із дитиною, отримали змогу без перешкод виїжджати за кордон із дитиною, якщо другий з батьків має заборгованість із аліментів на шість і більше місяців.

Коли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон

 Другий пакет законів ще більше розширює можливості виїзду дитини за кордон на термін до 1 місяця без нотаріальної згоди другого з батьків у разі якщо:

– з дитиною (або за його згодою) виїздить той з батьків, із ким проживає дитина, що підтверджуються рішенням суду або органом опіки і піклування про визначення місця проживання дитини;

– такі мати/батько не перешкоджають другому з батьків бачитися з дитиною (до них не застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з дитиною);

 мета виїзду – лікування, навчання, участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинок дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей;

– другий з батьків проінформований шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, мету виїзду, державу прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Обов’язку повідомлення другого з батьків немає лише у наступних випадках:

1) місце проживання іншого з батьків невідоме;

2) в такого батька/матері наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяці (підтверджується довідкою органу ДВС /приватного виконавця), а випадку наявності заборгованості щодо сплати аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (що підтверджується документом, виданим ЛКК) – за 3 місяці.

Коли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон

ВАЖЛИВО: за порушення місячного терміну перебування дитини за кордоном встановлена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1700 до 3400 гривень (ч. 7 ст. 184 КУпАП України).

Окрім того, такому батькові/матері-порушнику тимчасово обмежується право на виїзд із України з дитиною строком на 1 рік із дня накладення адміністративного стягнення.

Тепер той із батьків, який проживає окремо від дитини, може отримати згоду другого з батьків на виїзд дитини за кордон. Так, умовами отримання дозволу є:

1) такий батько/мати не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки;
2) в нього/неї відсутня заборгованість зі сплати аліментів,
3) мета виїзду – лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинок дитини за кордоном.

Порядок отримання згоди в такому випадку може включати один або два етапи:

ПЕРШИЙ ЕТАП (обов’язковий) – звернення рекомендованим листом із повідомленням про вручення до того з батьків, з яким проживає дитина, за наданням згоди на виїзд дитини за межі України.

Якщо той із батьків, із яким проживає дитина, не надасть нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини за кордон у десятиденний строк з моменту повідомлення про вручення рекомендованого листа, інший може пройти ДРУГИЙ ЕТАП та звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого з батьків.

За рішення суду може бути наданий дозвіл на конкретний одноразовий виїзд дитини за кордон із зазначенням його початКоли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордонку й закінчення.

 

Таким чином, без дозволу другого з батьків на виїзд дитини за кордон не обійтися у наступних випадках:

o якщо дитина виїжджає за кордон на термін більше 1 місяця (якщо тільки у другого з батьків немає заборгованості по сплаті аліментів за 3 або 4 місяці залежно від випадку).
o якщо дозвіл на виїзд дитини за кордон просить той із батьків, який проживає окремо від дитини.

У разі виникнення додаткових запитань ви можете звернутись до Юридичної клініки «Pro bono» Національного університету «Острозька академія» за адресою: м. Острог, вул. Семінарська, 2, або написавши нам на e-mail: oa.probono@gmail.com чи на сторінку у Facebook.

 

Підготували консультанти Юридичної клініки «Pro bono» Національного університету «Острозька академія»

Також консультація опублікована на сайті https://ostroh.info 8 грудня 2018 року

 

 

Коли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон

39 коментарів до “Коли потрібен дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон

 • 11.11.2019 о 09:38
  Постійне посилання

  Добрий день! Хочу з дитиною за кордон на відпочинок, дозвіл від батька отримали на всі країни(є документ завірений в нотаріуса) батько проживає в Чехії. Дозвіл є дійсний на рік зі всіма країнами, але нам сказали що потрібно на одну країну і чітко вписаний термін перебування, аліменти я не отримую тобто заборгованості немає, і що тепер робити я незнаю, виходить дозвіл є а їхати не можна?

 • 13.02.2020 о 10:27
  Постійне посилання

  Доброго дня. Планую політ до Варшави на 4 дні. Потрібен дозвіл батька на такий термін?
  Чи документ,що дитина проживає зі мною?

 • 29.02.2020 о 15:24
  Постійне посилання

  Добрий день. Хочемо з дітьми поїхати на декілька днів закордон. Двоє батьків будуть поруч. Ще треба якісь документи? Підкажіть.

 • 16.03.2020 о 09:57
  Постійне посилання

  Доброго дня ! Планую поїхати за кордон на 2 місяці з дитиною , дині 5років, але без чоловіка, з чоловіком офіційно не розлучені , чи потрібно ще від чоловіка якийсь дозвіл на виїзд мені з дитиною ? Підскажіть будьласка !)

 • 16.03.2020 о 10:00
  Постійне посилання

  Доброго дня ! Планую поїхати за кордон на 2 місяці з дитиною , дині 5років, але без чоловіка, з чоловіком офіційно не розлучені , чи потрібно ще від чоловіка якийсь дозвіл на виїзд мені з дитиною ? Підскажіть будьласка !)

 • 04.07.2020 о 20:45
  Постійне посилання

  Добрий день підкажіть будь ласка з чоловіком офіційно не розлучилися, хочу з дитиною на місяць поїхати закордон, чи потрібно від нього дозвіл?

 • 01.11.2020 о 16:05
  Постійне посилання

  Доброго дня. Маю повернутися із сином до Чехії. Літаком. Тато наш там, але дозволу не маємо, консульство в Чехії закрите і дозволи не видає. Але народжена дитина в Чехії і маємо пластикові карти з пропискою їхнього тимчасового побиту на 2 роки. Чи пропустять нас на кордоні?

 • 13.01.2021 о 18:11
  Постійне посилання

  Добрий вечір,хочу поїхати з дитиною закордон на тиждень. Чи потрібно дозвіл біологічного батька на виїзд? Розлучені,дитиною не цікавиться вже 7 років,але на аліменти його не подавала по його просьбі… Казав,що буде сам давати гроші….

 • 17.03.2021 о 20:45
  Постійне посилання

  Доброго вечера, я хочу поїхати з дітками за кордон на постійне місце проживання батька лишили батьківских прав на діток, які ще потрібно документи щоб перейти кордон підкажіть будь ласка

 • 18.03.2021 о 17:33
  Постійне посилання

  Добрий день.скажіть будь ласка, що робити жінці яка виходить заміж за іноземця і хоче забрати з собою дитину,а батько не згідний ,що тоді робити ?

 • 26.03.2021 о 20:44
  Постійне посилання

  Добрый день де взяти дозвил вийзду за кордон дитини якщо батько дитини поминяв гражданство

 • 30.03.2021 о 22:16
  Постійне посилання

  Доброго вечора) хочу уточнити колишня дружина вимагає доручення на виїзд дитини строком на 3 місяці. Надіслала рекомендованого листа. Ми відповіли на нього, що можемо відпустити дитину на 14 днів. Чи може колишня звернутися до суду і вивезти без згоди дитину за кордон? Дякую

 • 11.04.2021 о 09:00
  Постійне посилання

  Доброго дня. З батьком дитини розлучені. Дитині 14 років. Дозвіл від батька маємо майже до 16 ліття дочки, на початку червня плануємо їхати жити в Італію, там будемо оформляти італійські документи чи потрібні мені ще якісь документи для виїзду і проживання закордоном для дитини?

 • 25.05.2021 о 10:04
  Постійне посилання

  Доброго дня, я з чоловіком не розлучена, чоловік працює в Польші чи можемо ми з дитиною приїхати до Польші на роботу, чи потрібний дозвіл на дитину?

 • 29.05.2021 о 09:42
  Постійне посилання

  Доброго дня! Плануємо їхати за кордон терміном до 2 тижнів, чи потрібен дозвіл батька? Аліментів я не отримую і батько працює за кордоном, буває тут дуже рідко

 • 31.05.2021 о 07:38
  Постійне посилання

  Доброго дня. Ми громадяни України і всі маємо картки довгодобового побуту в Чехії. Дружина з дитиною мають повернутися з України до Чехії літаком. Чи пропустять їх на кордоні?
  Буду вдячний за відповідь

 • 08.06.2021 о 13:20
  Постійне посилання

  Коли батько позбавлений батьківських прав, що потрібно, щоб з дитиною поїхати за кордон відпочивати?

 • 09.06.2021 о 22:54
  Постійне посилання

  Доброго вечора скажіть будь ласка хочу з дитиною поїхати на два місяці закордон з чоловіком розведенні подала на аліменти рік тому аліменти не платить Треба з цим рішенням звернутися в виконавчу службу що є заборгованість підкажіть будь ласка

 • 03.08.2021 о 12:17
  Постійне посилання

  Доброго дня .Маю з сім’єю тимчасовий побит в Польщі ,хочу поїхати з дітьми в Україну на тиждень. Чи потрібно дозвіл батька ?

 • 19.09.2021 о 12:55
  Постійне посилання

  Доброго дня дитина має їхати з класом в Польщу з 8 жовтня по 16 батько і мама дають згоду тільки є 1 проблема мама в Італії і консульство поставило в чергу ад на листопад чи можна якось без згоди мами поїхати?

 • 26.10.2021 о 15:06
  Постійне посилання

  Доброго дня я з дитиною проживаю вже 5 років в Італії . Ми хочемо поїхати на новорічні свята в Україну . Питання такє : коли ми будем вертатись з України в Італію нам потрібен буде дозвіл від батька щоб покинути країну ,?
  Ми прописані в Італії і дитина навчається в Італії .
  З батьком дитини я розведена .
  Дякую за відповідь

 • 14.12.2021 о 21:17
  Постійне посилання

  Проживаю з дитиною в Польщі,ходить до школи,закінчився дозвіл а слідую чого не хоче давати,як бути?

 • 15.02.2022 о 04:50
  Постійне посилання

  Доброго вечора!Скажіть будь ласка чи потрібен мені дозвіл на виїзд дитини за кордон(Польща), якщо ми з дитиною хочемо поїхати до нього, і ми не розлучені?

 • 15.02.2022 о 04:52
  Постійне посилання

  Чи можу я з дитиною поїхати в Польщу до батька дитини без його дозволу і він є громадянином України і ми не розлучені.

 • 15.02.2022 о 22:10
  Постійне посилання

  Доброго вечора) Хочу забрати дитину з України в Чехію-з чоловіком розлучена,маємо тривалий побив в Чехії – а дозвіл він недає-що робити?

 • 22.02.2022 о 13:43
  Постійне посилання

  Добрий день.Хочу поїхати з дитиною за кордон.На невизначений термін.Де знаходиться батько дитини не знаю.Заборгованість по аліментах велика.Чи потрібен його дозвіл?

 • 26.03.2022 о 16:21
  Постійне посилання

  якщо вам потрібні гроші, щоб втекти з України або щоб убезпечитися, будь ласка, звертайтесь: debrasabina1961@gmail.com .

  Пані Дебра веде дуже хорошу програму гуманітарної допомоги в Європі, і вона готова допомогти співгромадянам.

  Просто поясніть свою ситуацію пані Дебрі Сабіні, і вона допоможе вам знайти термінове рішення.

  Спасибі.

 • 01.05.2022 о 19:18
  Постійне посилання

  СРОЧНЫЙ КРЕДИТ ДОСТУПЕН СЕЙЧАС

  СЕГОДНЯ Я ПОЛУЧИЛ ЖЕЛАЕМУЮ СУММУ КРЕДИТА $760K ОТ НАДЕЖНОЙ, НАДЕЖНОЙ И ЗАРЕГИСТРИРОВАННОЙ ЧАСТНОЙ КРЕДИТНОЙ КОМПАНИИ НА ПРОШЛОЙ НЕДЕЛЕ, БИЗНЕС/ДОМ/КОМПАНИЯ/ПРОЕКТ/ЛИЧНЫЙ КРЕДИТ? ТЕПЕРЬ ДОСТУПНЫ ЗДЕСЬ ДЛЯ ВАС СЕГОДНЯ КОНТАКТЫ Электронная почта profdorothyinvestments@gmail.com Номер WhatsApp +1(541)279-1406

  Здравствуйте, я здесь, чтобы свидетельствовать о том, как я получил кредит на недвижимость от PROF. МИССИС ДОРОТИ ДЖАН ИНВЕСТИЦИИ (profdorothyinvestments@gmail.com) Я не знаю, нужен ли вам срочный кредит, чтобы оплатить счета, начать бизнес или построить дом, они предлагают все виды кредита в диапазоне от 5 000,00 до 2 000 000,00 долларов США с низкая процентная ставка 2% и срок кредита от 1 до 33 лет, чтобы погасить кредит безопасным и необеспеченным. Вы теряете сон по ночам, беспокоясь о том, как получить законного кредитного кредитора?
  МИССИС ДОРОТИ ДЖАН владеет всей информацией о том, как быстро и безболезненно получить деньги без затрат/стрессов через Контакты Номер WhatsApp +1(541)279-1406 Электронная почта profdorothyinvestments@gmail.com

 • 26.05.2022 о 14:03
  Постійне посилання

  Доброго дня
  Мій чоловік йорданець, маєм спільну дитину
  По укр документах ми не одружені
  Дитя є вже громадянинкою україни, хочу поїхати в іншу країну, але немає дозволу на вивіз дитини, в свідоцтві про народження не вказано його громадянства(йорданець) а документа що ми були одружені, теж немає, як поступити?

 • 11.07.2022 о 16:53
  Постійне посилання

  Доброго дня! Хочу виїхати з дитиною за кордон до свого чоловіка і батька моєї дитини, чи потрібен нам дозвіл?

 • 11.07.2022 о 16:55
  Постійне посилання

  Чи можу я з дитиною поїхати в Естонію до батька дитини без його дозволу і він є громадянином України і ми не розлучені.

 • 31.08.2022 о 23:49
  Постійне посилання

  Доброго времені суток чи може один з батьків які не розлучені вивезти дитину трохрічну за кордон без згоди одного з батьків?

 • 27.11.2022 о 13:26
  Постійне посилання

  Добрий день, я хочу вийти заміж за іноземця ,тут у мене дитина 7 років. Не впевнена, що отримаю дозвіл від колишнього який вже має іншу сім’ю. Де проживає не знаю. Іноземець має в планах усиновити дитину. Як вірно все оформити. Дякую

 • 03.12.2022 о 08:44
  Постійне посилання

  Доброго дня! З чоловіком розлучена, на даний час одружена з іншим чоловіком, який дитину не всиновлював. Плануємо поїхати до США на 2 роки з дитиною. Чи потрібно дозвіл батька дитини? Що робити якщо батько дозвіл не дає?

 • 10.12.2022 о 23:51
  Постійне посилання

  Доброї ночі. Чи можна зараз в період військового стану в країні вивезти дитину на постійне місце проживання до Польщі , без згоди батька? З чоловіком розлучена , аліментів не стягувала . Що робити, якщо батько відмовляється давати дозвіл ? Дякую!

 • 19.02.2023 о 14:22
  Постійне посилання

  Доброго дня ми з неповнолітньою донечкою знаходимося в Чехії хочемо їхати в Емірати чи потрібний дозвіл від батька на виїзд з Чехії до Емірат ?

 • 08.04.2023 о 21:23
  Постійне посилання

  Доброго дня.! Мій син в Німеччині з 2021 року Внучка в Україні 10років Я бабуся Хочу з внучкою поїхати в Німеччину на 2-3місяці Невістка в Україні дає згоду і доручення на мене!!! Потрібно іще щось??? Підскажіть будь-ласка… Дякую!

 • 14.05.2023 о 13:03
  Постійне посилання

  Доброго дня,скажіть будь ласка якщо батько дитини на війні чи потрібний його дозвіл виїзд за кордон (дозвіл на третю особу) ,виїзд в Болгарію з тренером і командою?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X