Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка
Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка

Ще у 2016 році до юридичної клініки “Pro Bono” Національного університету “Острозька академія” звернулася жінка із проханням скласти їй позовну заяву про стягнення аліментів.

Суд задовольнив позовні вимоги, однак – виконавча служба не могла виконати рішення, оскільки колишній чоловік заявниці офіційно ніде не працював, зареєстрованого майна, з якого можна було б стягнути аліменти – також не мав.

Лише після внесення змін до законодавства про стягнення аліментів, державний виконавець наклав арешт на автомобіль, яким керував боржник і за деякий час чоловік добровільно перерахував для своєї колишньої дружини усю суму заборгованості, яка на момент виконання рішення суду становила близько 40 000 гривень.

Для довідки:

Відповідно до ст. 75 Сімейного кодексу України, дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Документ встановлює ряд умов, щодо такого утримання, в тому числі й застереження про те, що після розірвання шлюбу обов’язок по утриманню не припиняється, якщо інший з подружжя мав чи отримав право на таке утримання.

Право на утримання виникає і тоді, коли один із подружжя виховує спільну дитини або дітей. В такому випадку, аліментні кошти спрямовуються на потреби дитини.

Через значні прогалини у законодавстві щодо можливості виконання рішень про стягнення аліментів, десятки тисяч боржників “успішно ухилялися” від сплати відповідних сум. Однак, у грудні 2017 року набули чинності зміни до законодавства України спрямовані на посилення захисту прав дитини. Зокрема, значно розширений перелік примусових заходів та санкцій, які можуть застосовуватися до неплатників податків: громадські роботи, обмеження у праві керувати транспортними засобами, заборона чи обмеження виїзду за кордон та ін.

Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка

2 коментарі до “Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X