Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка

Ще у 2016 році до юридичної клініки “Pro Bono” Національного університету “Острозька академія” звернулася жінка із проханням скласти їй позовну заяву про стягнення аліментів.

Суд задовольнив позовні вимоги, однак – виконавча служба не могла виконати рішення, оскільки колишній чоловік заявниці офіційно ніде не працював, зареєстрованого майна, з якого можна було б стягнути аліменти – також не мав.

Лише після внесення змін до законодавства про стягнення аліментів, державний виконавець наклав арешт на автомобіль, яким керував боржник і за деякий час чоловік добровільно перерахував для своєї колишньої дружини усю суму заборгованості, яка на момент виконання рішення суду становила близько 40 000 гривень.

Для довідки:

Відповідно до ст. 75 Сімейного кодексу України, дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Документ встановлює ряд умов, щодо такого утримання, в тому числі й застереження про те, що після розірвання шлюбу обов’язок по утриманню не припиняється, якщо інший з подружжя мав чи отримав право на таке утримання.

Право на утримання виникає і тоді, коли один із подружжя виховує спільну дитини або дітей. В такому випадку, аліментні кошти спрямовуються на потреби дитини.

Через значні прогалини у законодавстві щодо можливості виконання рішень про стягнення аліментів, десятки тисяч боржників “успішно ухилялися” від сплати відповідних сум. Однак, у грудні 2017 року набули чинності зміни до законодавства України спрямовані на посилення захисту прав дитини. Зокрема, значно розширений перелік примусових заходів та санкцій, які можуть застосовуватися до неплатників податків: громадські роботи, обмеження у праві керувати транспортними засобами, заборона чи обмеження виїзду за кордон та ін.

Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка

2 коментарі до “Після двох років очікувань, жінці вдалося стягнути близько 40 000 гривень аліментів зі свого колишнього чоловіка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X