Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території
Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території є поширеним в Україні. Адже багато українських громадян, які з тих чи інших причин не змогли виїхати з тимчасово окупованих територій, але потім померли.

   Основні питання, які можуть виникнути в такій ситуації:

   1.Яким чином можна встановити факт народження особи або факт смерті на тимчасово окупованій території України?

Такі факти встановлюються судами України на підставі заяв заінтересованих осіб.

    2.Хто може подати заяву до суду?

Заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

   3.Які докази необхідно додати до заяви?

Особливу увагу необхідно приділити доказам. До позовної заяви, на підтвердження кожного факту, викладеного в позовній заяві, необхідно надати підтвердження у вигляді тих чи інших документів.

Так, приблизний перелік додатків до позовної заяви складають:

 • Копія паспорту та ІПН заявника (родича)
 • Копія виписки з медичної карти амбулаторного хворого
 • Копія свідоцтва про смерть (видана на окупованій території)
 • Копія договору на замовлення і організацію похорону
 • Фотознімки з місця захоронення

    4.В який строк суди мають розглянути такі заяви?

Справи про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду.

    5.Які дії має вчинити особа, на користь якої ухвалене судове рішення?

Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення або ж невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи.

Тобто, особа отримує копію судового рішення безпосередньо в суді і самостійно звертається з ним до РАЦСу, або ж суд сам направляє таку копію до вказаного органу, який має провести державну реєстрацію народження або смерті та видати відповідні свідоцтва про це.

    Важливо! Ухвалене судом рішення у справах про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України підлягає негайному виконанню.

    Увага! Рішення у справах про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Оскарження рішення не зупиняє його виконання.

Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території

2 коментарі до “Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території

 • 29.01.2020 о 21:03
  Постійне посилання

  Добрый вечер!Подскажите,если я в заявлении прописала п.21 ч.1 ст.5 ,то мне не нужно оплачивать судовый сбор?Или все равно заставят платить?

 • 22.03.2023 о 04:05
  Постійне посилання

  Доброго дня ми з чоловіком маємо 5 дітей мінімальну зарплату чи має бути лало забеспечина й в якій сумі вік дітей 6,7,9,13,14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X