Створення та організація діяльності громадської організації

До Юридичної клініки “Ex aequo et bono” Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова звернувся клієнт  з питання, що стосувалися створення та організації діяльності громадських організацій, а саме:

    1. Чи може назва ГО, зареєстрованої в Україні, бути англійською мовою?
    2. Чи потрібно платити за реєстрацію ГО і, якщо так, то яку суму?
    3. Чи повинні ГО сплачувати податки і, якщо так, то як здійснюється оподаткування?
    4. Чи може ГО без статусу юридичної особи отримувати гранти?

Данні питання регулюються рядом нормативних актів, а саме Закону України «Про громадські об’єднання», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань».

Відповідно до вивчених нормативних актів клієнту була надана наступна відповідь:

  1. Відповідно до пункту 3 статті 10 Закону України «Про громадські об’єднання», найменування ГО повинне викладатися українською мовою, але поряд з державною мовою може бути викладено найменування іноземною мовою.
  2. Плата за реєстрацію ГО не стягується, оскільки це не передбачено розділом VI Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» та іншими нормативно-правовими актами.
  3. ГО без статусу юридичної особи не може здійснювати будь-яку фінансову діяльність та, відповідно, податки також не сплачує. Відповідно до Податкового кодексу України ГО повинні сплачувати податки, якщо пасивний прибуток перевищує витрати на отримання такого прибутку та сплачується у тому розмірі, у якому прибуток вище за витрати. Таким чином зберігається принцип неприбутковості об’єднань.

Як було зазначено вище, без статусу юридичної особи ГО не мають права здійснювати фінансову діяльність.

 

Створення та організація діяльності громадської організації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X