Звільнення з військової служби за контрактом
Звільнення з військової служби за контрактом

До юридичної клініки “Ex aequo et bono” Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова звернувся клієнт, якого було звільнено з військової служби за контрактом за статтею: “порушення умов контракту”. Раніше до військовослужбовця дисциплінарні чи громадські стягнення не застосовувались. Клієнтом були поставлені наступні питання: чи правомірними були дії керівництва військової частини та якими мають бути подальші його дії що робити в такій ситуації?

Дане питання регулюється Кодексом законів про працю, а саме  було встановлено, що керівництвом військової частини було порушено порядок застосування дисциплінарних стягнень(ст. 149 КЗпП), також було порушено і саму процедуру звільнення.

Згідно з чинним законодавством, громадянин якого було неправомірно звільнено має право протягом одного місяця з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки на основі статей 232 та 235 Кодексу законів про працю (КЗпП), звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі й оплату за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижче оплачуваної роботи. У разі пропуску цього строку з поважних причин, суд може ці строки поновити (стаття 234 КЗпП).

 

 

Звільнення з військової служби за контрактом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X