Як отримати е-лікаряний?
Як отримати е-лікаряний?

З 1 жовтня 2021 року електронні лікарняні запрацювали на повну: тепер оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я. У статті юридичної клініки “Pro bono” Національного університету “Острозька академія” ви дізнаєтеся що таке е-лікарняний, як його отримати та перевірити.

Та відразу попередимо – якщо ви подумали, що е-лікарняний можна отримати не виходячи із дому – змушені вас засмутити – це не так.

Що таке е-лікарняний?

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність, або МВТН – це електронний документ, який: 

  • містить висновок лікаря за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності,  
  • засвідчує тимчасову непрацездатність,
  • може бути підставою для створення е-лікарняного. 

Лікуючий лікар може сформувати МВТН на підставі медичних записів в електронній системі охорони здоров’я за умови пред’явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу непрацездатного. Формування МВТН – безкоштовне.

Як отримати е-лікарняний?

Детальний план дій щодо отримання е-лікарняного було запропоновано на сайті МОЗ.

Крок перший: звернутись для медичного огляду до лікаря.

Крок другий: лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує електронний медичний висновок у Реєстрі медичних висновків.

Крок третій: МВТН з моменту накладання на нього КЕП (кваліфікований електронний підпис) лікаря автоматично передається з електронної системи охорони здоров’я до Електронного реєстру листків непрацездатності.

Крок четвертий: На підставі МВТН формується листок непрацездатності. Електронний листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер і надійде роботодавцю пацієнта в його кабінет страхувальника і самому пацієнту в його особистий кабінет на веб-порталі Пенсійного фонду.

Крок п’ятий: Дані електронного листка непрацездатності надходять до Реєстру застрахованих осіб Пенсійного фонду України у закритому вигляді та відразу відображається в Електронному кабінеті страхувальника (роботодавця) у відповідному статусі. Через 7 днів після закриття електронний переходить у статус “Готовий до сплати”. На підставі сформованої заяви-розрахунку за даними Реєстру страхувальник може робити виплату.

Чи буде е-лікарняний в додатку Дія?

Як повідомляється на сайті МОЗ е-лікарняний, на жаль, не відображатиметься в додатку Дія. Проте в додатку можна буде перевірити чи сформований МВТН конкретній особі.

Де можна перевірити мій е-лікарняний? 

Перевірити інформацію про е-лікарняний можна на веб-порталі Пенсійного фонду України та у розділі “Застрахованим особам”, натиснувши на іконку “Дані з Електронного реєстру листків непрацездатності” в особистому кабінеті. Ви також можете зареєструватись на порталі ПФУ і отримувати смс-повідомлення із відповідною інформацією про е-лікарняні.

Як отримати е-лікарняний при COVID-19?

Алгоритм дій щодо отримання е-лікарняного при короновірусній хворобі такий самий як і при будь-якому іншому захворюванню. Варто лише звернутися до свого сімейного лікаря або терапевта. На період карантину можна зателефонувати до лікаря або написати йому у вайбер. Тому особистий візит є необов’язковим. Якщо у Вас не підписана декларація з сімейним лікарем, це також можна владнати дистанційно.

Як отримати е-лікаряний?

Авторки публікації:

Балагур Юліана та Колодна Катерина, консультантки юридичної клініки “Pro bono” Національного університету “Острозька академія”

Як отримати е-лікаряний?

1 коментар до “Як отримати е-лікаряний?

  • 20.01.2023 о 02:04
    Постійне посилання

    Моя дружина знаходиться на довготривалому лікарняному після травми . В цей же час лікувала іншу хворобу лікуючий травматолог видалив ел.лікарняне яке відкривав з 10.12.22р.по30.12.22р. Чи правомірни йго дії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X