Оформлення ДТП за допомогою європротоколу
Оформлення ДТП за допомогою європротоколу

Правнича клініка Національного університету “Києво – Могилянської академії” підготувала правову консультацію щодо оформлення випадків  дорожньо-транспортних пригод за допомогою європротоколу.

У зв’язку зі значною кількістю випадків невеликих дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП), наслідки яких є мінімальними для їх учасників та з метою економії часу при оформленні ДТП у вересні 2011 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» № 3045-VI, яким було запроваджено спрощену систему оформлення ДТП, що спричинили незначну шкоду, за спільним повідомленням водіїв та без участі працівників поліції.

Європротокол – це спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та є підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Європротокол може заповнюватись:

 • в паперовому вигляді на спеціальному бланку,
 • в електронній формі, з використанням системи «Електронний Європротокол». Система «Електронний Європротокол» є доступною за посиланнямhttps://dtp.mtsbu.ua.

Інформаційна система «Електронний Європротокол» впроваджена в МТСБУ з 01.10.2017 року. У відповідності до рішення Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017, Європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

Порядок заповнення повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди передбачено Інструкцією щодо заповнення повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, затвердженою Протоколом президії Моторного (транспортного) страхового бюро України від 11.08.2011 р. №274/2011.

Ким видається бланк Європротоколу автовласнику:

 • вперше страховиком (страховою компанією) безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів,
 • повторно ( у разі втрати або використання бланку Європротоколу) видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви автовласника.

Умови для застосування Європротоколу

Оформлення ДТП за допомогою європротоколу

Європротоколом можна скористатися при умовах, коли:

 1. у ДТП немає фізично постраждалих людей чи людей, які загинули:
 2. обидва учасники не мають претензій щодо вживання наркотичних, алкогольних або лікарських засобів;
 3. обидва учасники згодні з обставинами події;
 4. одна із сторін визнала свою провину;
 5. обидва учасники мають бути забезпечені полісами ОСАЦВ (автоцивілки);
 6. сума матеріального збитку не повинна перевищувати 50000 гривень.

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

 • транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.
 • Водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.
 • Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:

 1. мають право залишити місце ДТП,
 2. звільняються від обов’язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,
 3. звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,
 4. повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів,
 5. в разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

Необхідно пам’ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим – такий ліміт складає 50 000 грн

Оформлення ДТП за допомогою європротоколу

Автор консультації:

Максим Завгородній, студент правничої клініки Національного університету “Києво – Могилянська академія”

Оформлення ДТП за допомогою європротоколу

5 коментарів до “Оформлення ДТП за допомогою європротоколу

 • 12.10.2022 о 22:22
  Постійне посилання

  Як треба правильно зарегестріруватися допоможіть
  Пожалуста допожит нам получит допомогу мой дити часто болиют я неможу работат.

 • 27.01.2023 о 11:47
  Постійне посилання

  А якщо ДТП вчинено єдиним водієм на одному лиш автомобілі (доприкладу, збиття стовпа, пошкодження захисних дорожніх споруд), то хіба існує законодавча заборона скласти європротокол у такому випадку ?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X