Зміна назви юридичної особи (підприємства)
Зміна назви юридичної особи (підприємства)

Юридична клініка “Liberta” Тернопільського національного економічного університету підготувала правову консультацію щодо зміни назви юридичної особи (назви підприємства).

Вимоги до найменування юридичної особи

Найменування юридичної особи повинно містити інформацію про її організаційно-правову форму (крім державних органів, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ) та назву.

Організаційно-правова форма юридичної особи визначається відповідно до класифікації організаційно-правових форм господарювання, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері технічного регулювання.

Назва юридичної особи може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юридичних осіб, установленими ЦивільнимГосподарським кодексами України та Законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» . Найменування юридичної особи не може бути тотожним найменуванню іншої юридичної особи (крім органів місцевого самоврядування).

У найменуванні юридичних осіб забороняється використовувати:

Зміна назви юридичної особи відноситься до категорії змін до статутних документів. Тобто нова назва має бути затверджена вищим органом підприємства та відображена у статуті в новій редакції. Як будь-які інші зміни в статутні документи, зміна назви підлягає державній реєстрації.

Алгоритм дій при зміні назви юридичної особи:

 • Перевірити найменування юридичної особи на відповідність вимог діючого законодавства (Наказ Міністерства юстиції України від 05.03.2012 № 368/5).
 • Не пізніше трьох днів з дати прийняття рішення подати державному реєстратору наступний пакет документів, враховуючи принцип територіальності:
 • Розгляд документів реєстратором протягом 24 годин після надходження документів.
 • Отримання виписки з державного реєстру у паперовій формі з підписом та печаткою державного реєстратора.
 • Перелік документів, які необхідно подати для державної реєстрації зміни назви юридичної особи:
 • Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань за формою № 3;
 • Рішення уповноваженого органу про зміни (справжність підписів повинна бути нотаріальна засвідчена);
 • Статут, викладений в новій редакції (справжність підписів повинна бути нотаріальна засвідчена);
 • Квитанція про сплату адміністративного збору;
 • Довіреність (у разі подання документів уповноваженим представником).

Важливо! Державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя, крім державної реєстрації на підставі документів, поданих в електронній формі, що проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах України. За рішенням Міністерства юстиції України державна реєстрація на підставі документів, поданих у паперовій формі, може проводитися в межах декількох адміністративно-територіальних одиниць.

Завершальна стадія

Після отримання виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань необхідно:

 1. Змінити печатку (при наявності);
 2. Відкрити новий банківський рахунок;
 3. Отримати новий електронний цифровий підпис;
 4. Повідомити контролюючі / дозвільні органи;
 5. Повідомити контрагентів (якщо передбачено Договором).
Зміна назви юридичної особи (підприємства)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X