Порядок отримання у власність земельної ділянки для ведення селянського господарства
Порядок отримання у власність земельної ділянки для ведення селянського господарства

Юридична клініка Донецького національного університету ім. Василя Стуса підготувала консультацію про порядок отримання у власність земельної ділянки з комунальної власності для ведення особистого селянського господарства.

Хто може отримати у власність земельну ділянку з комунальної власності для ведення особистого селянського господарства?

Згідно ст. 81 Земельного Кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Який розмір земельної ділянки можна отримати для ведення особистого селянського господарства?

Відповідно до статті 121 Земельного кодексу “Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам”: громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: б) для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;

Отримати земельну ділянку певного призначення можна лише один раз, і якщо оформити, приміром не 0,10 га, а 0,04 га, то другу частину вже отримати неможливо.

 Куди потрібно звернутися, щоб отримати земельну ділянку?

 1. Потрібно звернутись із заявою про виділення землі в орган місцевого самоуправління. Звертатися потрібно за місцем розташування бажаної ділянки. Заява та додані матеріали мають розглядатися в органах місцевого самоврядування не більше місяця.

У заяві необхідно вказати:

 • розмір та цільове призначення ділянки;
 • карта, на якій вказане розміщення ділянки (копію з кадастрової карти чи плану можна замовити в територіальному органі Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру. Також, отримати копію можна самостійно – за допомогою Google maps та Публічної кадастрової карти).
 1. Після отримання дозволу від місцевої влади щодо виділення землі, відбувається розробка проєкту відводу земельної ділянки та підписання договору з організацією землеустрою. Проєкт землеустрою потрібно обов’язково погодити з територіальним органом Держгеокадастру. У разі місцезнаходження земельної ділянки у межах населеного пункту або на якій планується розташування об’єкта будівництва, необхідне також погодження з Управлінням з питань містобудування та архітектури місцевої державної адміністрації або місцевої ради.
 2. Після погодження документу, потрібно зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі. На підтвердження державної реєстрації земельної ділянки заявнику видається витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
 3. Далі потрібно затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Для цього необхідно звернутися до місцевої ради, подавши відповідне клопотання з погодженим проєктом землеустрою та Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
 4. Наступна дія – звернення із заявою про державну реєстрацію права власності на обрану земельну ділянку до відповідного місцевого управління державної реєстрації – територіального управління юстиції. Після вказаних дій місцева рада чи державна адміністрація приймає рішення про безоплатну передачу земельної ділянки. Рішення має містити кадастровий номер, місце розташування та площу земельної ділянки.
 5. Останній крок – це державна реєстрація права власності земельної ділянки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Порядок отримання у власність земельної ділянки для ведення селянського господарства

1 коментар до “Порядок отримання у власність земельної ділянки для ведення селянського господарства

 • 08.02.2022 о 16:21
  Постійне посилання

  Земельна ділянка перебуває у комунальній власності, якій присвоєно кадастровий номер. Чи можна отримати дану земельну ділянку у приватну власність?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X