Зміни в трудових відносинах під час карантину
Зміни в трудових відносинах під час карантину

На період карантину багато роботодавців надають працівникам відпустки, запроваджують віддалену роботу, встановлюють режим простою чи взагалі звільняють.

2 квітня набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” (№ 540-IX). Юридична клініка Університету митної справи та фінансів підготувала інфографіку, аби показати, що змінилося з прийняттям Закону

Отже:

У законодавстві нарешті врегульовано поняття гнучкого режиму робочого часу, що означає форму організації праці, якою допускається встановлення режиму роботи, що є відмінним від визначеного правилами внутрішнього трудового розпорядку, за умови дотримання встановленої денної, тижневої чи на певний обліковий період (два тижні, місяць тощо) норми тривалості робочого часу.

Застосування цього режиму не тягне за собою змін в нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівників.

Регулюється поняття дистанційної роботи працівників і встановлюються правил такої роботи:
– загальна норма тривалості робочого часу передбачена Кодексом законів про працю України;
– працівники розподіляють робочий час на свій розсуд;
– виконання дистанційної роботи не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав, зменшення зарплати.

За зверненням роботодавця виплачуватиметься допомога по частковому безробіттю працівникам, яких не звільнено з роботи, але їхня зарплата і тривалість робочого часу скорочена роботодавцем (тільки для малих і середніх підприємств).

Зміни в трудових відносинах під час карантину

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X