Пільги для сімей військовослужбовців
Пільги для сімей військовослужбовців

На отримане звернення Юридична клініка “Adiutorium” Національного університету “Чернігівська політехніка” підготувала консультацію щодо пільг для сімей, зокрема, дітей військовослужбовців – учасників Операції об’єднаних сил.

Відповідно до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх членів сім’ї” від 20 грудня 1991 року військовослужбовцем є громадянин України, який проходить службу на території України, бере участь у всеукраїнському і місцевих референдумах, обирає і може бути обраним до відповідних місцевих рад та інших виборних державних органів згідно з Конституцією України (частина 1 ст. 5).

Члени сімей військовослужбовців, зокрема їх діти, відповідно до Закону України  “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх членів сім’ї” мають право на:

 • отримання медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров’я за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони здоров’я (крім військовослужбовців строкової військової служби та курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи) (частина 2 статті 11);
 • на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з пільговою оплатою вартості путівок у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України не більше одного разу на рік. Ця пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів (крім військовослужбовців строкової військової служби) (пункт 3 статті 11);
 • забезпечення службовими жилими приміщеннями, що повинні відповідати вимогам житлового законодавства за умови проживання разом з військовослужбовцями, (крім військовослужбовців строкової військової служби) (абзац 3. пункт 1 статті 12); членам сімей військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення (абзац 4. пункт 1 статті 12);
 • першочергове надання місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності за місцем проживання їх сімей (частина 4 статті 13);
 • безоплатний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

1) від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв’язку з його переведенням;

2) до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України;

3) при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця – до обраного місця проживання в межах України (крім військовослужбовців строкової військової служби)  (частина 3 статті 14);

 • відшкодування витрат, пов’язаних з переїздом та перевезенням їх особистого майна залізничним, повітряним, водним і автомобільним (за винятком таксі) транспортом, бронюванням місць у готелях при направленні військовослужбовців у відрядження за рахунок коштів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (частина 9 статті 14);
 • надання місцевими радами позачергово місця дітям військовослужбовців та дітям військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, у дитячих закладах за місцем проживання (абзац 2. частина 5 статті 18).
 1. Так, як військовослужбовець є учасником Операції об’єднаних сил, він та його члени сім’ї  мають право на пільги передбачені іншими нормативно-правовими актами.

Звертаємо увагу, що Операція об’єднаних сил  здійснюється згідно Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” від 18 січня 2018 року, яким передбачені заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Керівництво силами та засобами Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації безпосередньо у Донецькій та Луганській областях, здійснює Командувач об’єднаних сил, який призначається Президентом України за поданням начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України (абзац 2. статті 9).

 1. Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” від 22 жовтня 1993 року військовослужбовці (резервісти, військовозобов’язані) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів належать до учасників бойових дій (пункт 19. статті 6).

Тому відповідно до згаданого вище Закону, держава забезпечує учасникам бойових дій та їх дітям, у тому числі дітям, які навчаються за денною формою навчання у закладах професійної (професійно-технічної), фахової перед вищої та вищої освіти, – до закінчення такими дітьми закладів освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, державну цільову підтримку для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти у державних та комунальних закладах освіти.

Державна цільова підтримка для здобуття професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти надається у вигляді:

 • повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
 • пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
 • соціальної стипендії;
 • безоплатного забезпечення підручниками;
 • безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних в закладах освіти;
 • безоплатного проживання в гуртожитку;
 • інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України (частина 7, 8, статті 12).
 1. Згідно до Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 р. № 882 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1050)  особам, яким Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти” від  14 травня 2015 року гарантується призначення соціальної стипендії, соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в обов’язковому порядку виплачується студентам і курсантам невійськових вищих навчальних закладів, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості, незадовільних результатів навчання, включені до рейтингу відповідно до згаданого Порядку (пункт 20).

Наведені  вище пільги надаються з дотриманням правил передбачених відповідним законодавством.

Пільги для сімей військовослужбовців

83 коментарі до “Пільги для сімей військовослужбовців

 • 19.07.2022 о 07:33
  Постійне посилання

  Доброго дня хочу вас запитати які на які пільги має право моя теща?.Її сина призвали до строкової військової служби, через два місяці почалася війна і він приймав безпосередньо участь в стримуванні і захисту Києва та Київської областей він є строковиком національної гвардії України.

 • 21.07.2022 о 22:01
  Постійне посилання

  Доброго дня, мого чоловіка призвали до лав ЗСУ 28 квітня 2022 року. Я ніде не працюю, маємо двох не повнолітніх дітуй 13 та 8 років, чи надається нам якась державна грошова допомога та чи єякісь пільги.

 • 25.07.2022 о 15:00
  Постійне посилання

  Добрий день, мого чоловіка мобілізовано 17 квітня, я подогляду за 9ти місячною дитиною,і ще дитина шести років,чи маємо ми право на хоть якісь пільги?

 • 04.08.2022 о 21:34
  Постійне посилання

  Доброго вечора, мій син був на контракті з 2021 року,він загинув 27 лютого, на які пільги я маю право. Дякую. Проживаю одна,з чоловіком розлучені,ніяких виплат не отримала.

 • 13.08.2022 о 20:27
  Постійне посилання

  Добрий день. Скажіть будь ласка як що чоловік зараз в ЗСУ. Чі має дитина пільги на вступ до інституту? Є тільки довідка про те що він там

 • 14.08.2022 о 01:59
  Постійне посилання

  Доброго дня. Чоловік в ЗСУ. Я не працюючи, з двома малими дітьми 7 та 5 років. Які пільги ми можемо отримати, виходячи з описаної ситуації?
  Дякую!

 • 29.08.2022 о 21:24
  Постійне посилання

  Доброго дня, мій чоловік мобілізований 16.07.2022. Чи маю я пільги на роботі ( я педагог) при розподілі тижневого навантаження?

 • 01.09.2022 о 13:56
  Постійне посилання

  Добрый день. Мой сын мобилизован 10.03.2022. Я по состоянию здоровья на данный момент не работаю. Мне нужна дорогостоящяя операция. Могу ли я рассчитывать на какие то льготы?

 • 08.09.2022 о 12:46
  Постійне посилання

  Доброго дня .Мій брат мобілізований 20 червня.Чи не
  мають батьки право на якісь пільги? Довідки нема

 • 10.09.2022 о 23:38
  Постійне посилання

  Доброго дня, мій чоловік в ЗСУ, маємо двох дітей 7 та 2роки, чи можемо ми мати якісь пільги? Також хочу запитати чи можна десь взяти довідку про те що наш тато в ЗСУ?

 • 10.09.2022 о 23:39
  Постійне посилання

  Доброго вечора, мій чоловік в ЗСУ, маємо дітей 7 та 2роки, чи можемо ми мати якісь пільги? Також хочу запитати чи можна десь взяти довідку про те що наш тато в ЗСУ?

 • 15.09.2022 о 21:27
  Постійне посилання

  Доброго вечора,хочу запитати:мій чоловік знаходиться на військовій службі уже 6 місяців,у нас двоє діток 12 та 1,5 м.чи маємо ми право отримати пільги?

 • 18.09.2022 о 23:34
  Постійне посилання

  Мій чоловік призваний до лав ЗСУ 24.02. Я не працюючи маю 2 неповнолітніх дітей. Чоловік служить не на передовій.

 • 18.09.2022 о 23:37
  Постійне посилання

  Чоловік призваний до лав ЗСУ 24.02. Я маю 2 неповнолітніх дітей. Не працюю. Чоловік служить не на передовій. Які пільги можуть бути для моєї родини? Живемо в селі.

 • 19.09.2022 о 22:58
  Постійне посилання

  Доброго вечора . Нашого тата мобілізували 13.09.2022 я не працюю з початку вторгнення війни двоє неповнолітній дітей 8 та 5 років . Є пільги ??Підскажіть будь ласка .

 • 20.09.2022 о 23:03
  Постійне посилання

  Я служу за контрактом з 2016 року,в зоні бойових дій не був.Маю трьох не повнолітніх дітей.Чи мають діти на пільги в школі з приводу харчування.

 • 30.09.2022 о 13:25
  Постійне посилання

  Доброго дня. Мого чоловіка мобілізували 28.09.2022р. Я не працюю, маємо 2х неповнолітніх дітей, 14 і 10 років. Чи має моя сім’я чи діти право на якісь пільги?
  Дякую за відповідь.

 • 13.10.2022 о 21:41
  Постійне посилання

  Доброго вечора мій чоловік зараз у ЗСУ можу я получити якісь пільги ,але ми зним не розписані маємо спільну дитину і ще троє моїх дітей

 • 21.10.2022 о 07:06
  Постійне посилання

  Доброго дня. Чоловік в ЗСУ щ 27.02.2022. маю дитину 4 роки чи маю пільгу для дитини у безкоштовному харчуванні у свдку

 • 01.11.2022 о 10:57
  Постійне посилання

  Доброго дня, мій чоловік в ЗСУ з березня 2022 року, маємо дітей 8 та 2 років, чи можемо ми мати якісь пільги? Чоловік був в зоні бойових дій.

 • 06.11.2022 о 18:05
  Постійне посилання

  Доброго дня! Мій брат служить в ЗСУ, передав довідку ф5 чи маємо право на якісь пільги?

 • 08.11.2022 о 13:46
  Постійне посилання

  Доброго дня! Мій брат служить в ЗСУ,батьків у нас нема, передав довідку ф5 чи маємо право на якісь пільги?

 • 12.11.2022 о 22:59
  Постійне посилання

  Які пільги має дружина з дитиною 3-х років якщо я мобілізований при веденні військового стану та проходжу службу у бойовій бригаді?
  Наперед подякував

 • 13.11.2022 о 17:51
  Постійне посилання

  Мій чоловік мобілізований у ЗСУ 05.07.2022 р.
  Я – працюючий педагог. Діти- дорослі, у нас в селі не приписані. Чи можу я претендувати на субсидію?

 • 14.11.2022 о 16:47
  Постійне посилання

  Добрий вечір, підскажіть будьласкс, чи мають право мене скоротити, якщо мій чоловік військовий і має УБД.Дякую

 • 14.11.2022 о 16:49
  Постійне посилання

  Добрий вечір, підскажіть будьласка, чи мають право мене скоротити, якщо мій чоловік військовий і має УБД.Дякую

 • 18.11.2022 о 06:21
  Постійне посилання

  Я мобілізований знаходжуся в частині поки що які пільги можна отримати батькам та родині.Дякую

 • 21.11.2022 о 07:44
  Постійне посилання

  Мій брат доброволець ЗСУ воює в гарячих точках, чи можуть його батьки отримати пільги на комунальні послуги. Дякую

 • 23.11.2022 о 07:32
  Постійне посилання

  Мої 2 сина мобілізование знаходяться в частині поки що. Які пільги можу отримати

 • 10.12.2022 о 01:37
  Постійне посилання

  Доброго дня хочу у вас спитати мій чоловік призваний з квітня 2022року у нас 10місячне дитя ми розписалися недавно чи можу я отримати якісь пільги

 • 13.12.2022 о 20:54
  Постійне посилання

  Мій чоловік призваний до ЗСУ і отримав довідку ф 5.Які вона дає права і на що для сім’ї?

 • 14.12.2022 о 16:03
  Постійне посилання

  Доброго дня! мій чоловік вступив до лав ЗСУ, і наразі потрібно оформити ф.5. Які дані для неї потрібні?

 • 16.12.2022 о 17:28
  Постійне посилання

  Доброго дня!
  Моєму брату військовослужбовцю надали ф. 5.
  Що вана під собою несе? Які пільги ? Яке її значення? Підскажіть будь ласка.

 • 03.01.2023 о 14:18
  Постійне посилання

  Доброго дня.Я маю двох дітей 8 і 5 років.Здобуваю другу вищу освіту(за рахунок фіз.особи) і працюю за спеціальністю, на мінімальній зарплаті.Чоловіка призвали до Збройних сил.Чи може наша сім’я отримувати якісь пільги?

 • 12.01.2023 о 10:32
  Постійне посилання

  Доброго дня.Мій чоловік вступи до лав зсу ,надали йому ф. 5,яке її значення і чи маю я право на пільги якщо є дитина інвалід(не совмісна)?

 • 14.01.2023 о 13:59
  Постійне посилання

  Добридень, маю нагальну потребу в юридичній допомозі! В мене на роботі скорочення штату і мені дали вже попередження. Десь в інтернеті бачила що до деяких пільг, що надаються батькам діючих військовослужбовців, є якийсь закон, що не мають такого робити. Можете допомогти з цим питанням?

 • 16.01.2023 о 13:18
  Постійне посилання

  Мій чоловік отримав довідку ф5. На що можу розраховувати за нею? Чи можу отримати пільги на комуналку?

 • 16.01.2023 о 19:11
  Постійне посилання

  Доброго дня, чоловік військовослужбовець за контрактом( 20років ) на підприємстві скорочення штату чи захищена я законом,як ,дружина військового в даному випадку?

 • 18.01.2023 о 07:48
  Постійне посилання

  Доброго дня. Чоловік призваний на військову службу 25 лютого. Зараз я вагітна третьою дитиною. Двом старшим (15, 13 років). Проживаємо у селі. Чи має моя родина на пільги після народження третьої дитини?

 • 30.01.2023 о 21:17
  Постійне посилання

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка ми з чоловіком розлучилися але маємо двох спільних дітей. Колишнього чоловіка мобілізували. Чт можуть діти отримати якісь пільги.

 • 30.01.2023 о 21:43
  Постійне посилання

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка ми з чоловіком розлучилися але маємо двох спільних дітей . Колишнього чоловіка мобілізували. Чи мають діти отримати якісь пільги.

 • 01.02.2023 о 12:55
  Постійне посилання

  Доброго дня!
  Хочу у Вас уточнити стосовно пільг членам сімей УБД (діючих військослужбовців).
  Більш розширено розпишіть стосовно працевлаштування, звільнення, та переважне право залишення на роботі у разі скорочення або змін у виробництві. Дякую.

 • 01.02.2023 о 14:47
  Постійне посилання

  Доброго дня. Мого чоловіка мобілізували 21.09.2022р. Я не працюю, маємо 2х неповнолітніх дітей, 14 і 12років. Чи має моя сім’я чи діти право на якісь пільги? Нам надали Ф5, підкажіть яке її призначення?.
  Дякую за відповідь.

 • 10.02.2023 о 08:46
  Постійне посилання

  Доброго дня, мого чоловіка призвали до лав ЗСУ 28 жовтня 2022 року. Я ніде не працюю, маємо двох не повнолітніх дітей 10 та 6 років, чи надається нам якась державна грошова допомога та чи якісь пільги?

 • 24.02.2023 о 23:34
  Постійне посилання

  Доброго вечора, чоловіка призвали на службу,я не працюю маю 2 дітей віком 13 та 2 років, підкажіть чи можна отримати якусь допомогу чи пільги?

 • 01.03.2023 о 13:15
  Постійне посилання

  Доброго дня!Мого чоловіка призвали до ЗСУ.На які пільги можна розраховувати від держави і міської ради?

 • 07.03.2023 о 06:14
  Постійне посилання

  Доброго дня, мого чоловіка забрали до лав ЗСУ 01.02.2023 р. прийняв присягу 01.03.2023 р. отримав посаду медичної сестри. У нас двоє неповнолітніх дітей 11 р. та 13 р. Чи є якісь пільги, щодо харчування дітей в школі та консультація лікарів, у військовому медичному закладі, чи є пільги на комунальні послуги. Я працюю і отримую мінінімальна заробітні плату. Де отримати довідки що чоловік служить, і які, для надання послуг. Дякую!

 • 07.03.2023 о 17:47
  Постійне посилання

  Доброго дня. Чоловік в ЗСУ. Я не працюючи, з двома малими дітьми 7 та 5 років. Які пільги ми можемо отримати, ?

 • 10.03.2023 о 21:18
  Постійне посилання

  Добрий день. Підкажіть будь ласка, чоловік в ЗСУ з 03.03.2022 року у зоні бойових дій вже цілий рік. Посвідчення УБД, ще не видають, кажуть в процесі.
  Чи можливо, якось прискорити видачу УБД, для пільг. У нас доньці 16 років.

 • 11.03.2023 о 12:21
  Постійне посилання

  Доброго дня. Мого чоловіка мобілізували 1 лютого 2023 року. Видали форму 5 і все. У нас двоє неповнолітніх дітей(9 і 16 років) . Чи маю я, чи діти право на пільги?

 • 13.03.2023 о 10:46
  Постійне посилання

  Добрий день! Мого чоловіка мобілізували 21 грудея 20232року. Видали форму 5 і все. У нас неповнолітня дитина (10 років). На які пільги чи матеріальну допомогу можна розраховувати від держави і міської ради?

 • 17.03.2023 о 00:14
  Постійне посилання

  Доброго вечора! Батько моєї дитини має УБД ми не одружені, і прізвище дитині хочу залишити своє прописавши в свідоцтві батька чи може дитина користуватись пільгами будучи з УБД на різних прізвищах?

 • 19.03.2023 о 23:47
  Постійне посилання

  Доброго дня. Мій чоловік в ЗСУ від 25.02.2022р. Посвідчення УБД ще роблять. Маємо двох неповнолітніх дітей віком 7 та 15 р. Я отримую мінімальну з/п. Чи маємо я з дітьми право на виплати чи пільги від держави?

 • 20.03.2023 о 00:43
  Постійне посилання

  Доброго вечора.Мій чоловік служить в ЗСУ з 30.12.2022 року.В нас є двоє дітей (але спільна дитина 1),діти не повнолітні.Я наразі не працюю,сижу з дітьми вдома.Чи маю я право отримувати якусь допомогу чи пільги?

 • 24.03.2023 о 14:52
  Постійне посилання

  Доброго дня. Чоловіка мобілізували 20,03,2023 року. У нас є одна неповнолітня дитина(5р). Чи маю я право отримувати якусь допомогу чи пільги?

 • 28.03.2023 о 10:40
  Постійне посилання

  Доброго дня, мій батько служить в ЗСУ, отримав довідку Ф-5, підкажіть будь-ласка, на що може розраховувати моя мати (його жінка) чи я, як син, та куди звертатись? Дуже дякую за допомогу, Слава Україні!

 • 03.04.2023 о 13:56
  Постійне посилання

  Добрий день,мого чоловіка мобілізували 6.07.22р.в нас двох діток 12 і 16р.чи ,ми можемо мати ,якісь пільги довідка є ф-5.Дякую

 • 15.04.2023 о 19:12
  Постійне посилання

  Потрібна інформація щодо пільг для військовослужбовців, які отримали поранення (загиблих) та членів їх сімей?

 • 19.04.2023 о 22:01
  Постійне посилання

  Доброго вечора. Також чоловіка призвали на початку 2023 року, двоє маленьких дітей. Чи можно розраховувати на якусь допомогу?

 • 27.04.2023 о 11:34
  Постійне посилання

  Якщо я зараз на війні , чи має моя дружина яка з двома неповнолітніми дітьми хоч на якусь допомогу???

 • 04.05.2023 о 12:42
  Постійне посилання

  Доброго дня, скажіть будь ласка, чи маю я право на пільги, якщо мій чоловік рядовий ЗСУ ,а я безробітня, як можна телефонічно зв’язатися з Вами?
  З повагою

 • 06.05.2023 о 21:29
  Постійне посилання

  Добрий день. Як отримати довідку про безпосередню участь із захистом територіальної цілісності України у зв’язку з агресією рф?

 • 08.05.2023 о 17:48
  Постійне посилання

  Доброго дня. Я зараз находжусь в рядах ЗСУ (вже 5 місяців) чи може моя дружина отримати пільги на світло і газ? З документів тільки довідка що я мобілізований (форма 5)

 • 29.05.2023 о 22:09
  Постійне посилання

  Добрий вечір!чи мають право мене скоротити на 2/3 оклада,якщо мій чоловік мобілізован і має УБД?

 • 05.06.2023 о 21:25
  Постійне посилання

  Мій брат призваний до ЗСУ і отримав довідку ф 5. Дає це право на певні пільги для сім’ї? Дякую.

 • 14.06.2023 о 16:42
  Постійне посилання

  Доброго дня! Мій чоловік зараз в ЗСУ маю тільки довідку у якій він частині зараз. Які пільги маю я с двома дітьми 6 та 14 років.???

 • 29.06.2023 о 12:17
  Постійне посилання

  Доброго дня! Мій чоловік зараз в ЗСУ. Маю двох дітей 16 та 8 років. Чи є якісь пільги для нашої родини

 • 19.07.2023 о 10:08
  Постійне посилання

  Добрий день! Мене звати Дмитро.

  Звертаюсь до вас з такою ситуацією.

  Мого рідного брата було мобілізовано до ЗСУ у травні 2022 року. В червні 2022 року він загинунув при здійсненні заходів із стримування російської агресії.

  Скажіть, будь ласка, на які пільги я можу розраховувати, якщо я єдиний живий із близьких родичів брата. Наші батьки померли до війни?

  Заздалегідь вдячний.

 • 29.07.2023 о 12:05
  Постійне посилання

  Доброго дня!Мій чоловік на даний момент в ЗСУ.Маємо спільних неповнолітніх дітей 17 та 11 років,він єдиний годувальник сім’ї,я не працюю,діти навчаються.Маю довідку в які частині він перебуває та довідку ф5. Чи має його сім’я на якісь пільги і до кого з цим питанням звернутися?Дякую!!! Просто куди не зверталася ніхто нічого не знає,і ніякої інформації не дають,розводять руками. Буду вдячна за будь-яку інформацію.

 • 31.07.2023 о 15:37
  Постійне посилання

  Добрий день. Мій чоловік добровільно пішов захищати Україну. З 25.08.2022 в лавах ЗСУ. Маємо двох неповнолітніх дітей 14 і 2 роки,я не працюю,в декретній відпусткі по догляду за дитиною. Чи має наша сім’я якісь пільги?
  Заздалегідь дякую.

 • 02.08.2023 о 12:19
  Постійне посилання

  Доброго дня. Чоловік призваний, я з двома дітьми в декреті. Маю форма 5. Які пільги вона дає.?

 • 17.08.2023 о 13:00
  Постійне посилання

  Доброго дня! Прошу розʼяснити для чого видається довідка форми 5? І якщо за цією довідкою передбачені пільги для сімей мобілізованих, то які?

 • 27.10.2023 о 19:58
  Постійне посилання

  Доброго вечора. Мій чоловік в ЗСУ мобілізували 25.09.2023,маємо 2 неповнолітніх дітей 13 і 9 років,чоловік отримав довідку форма 5, скажіть будь ласка на які пільги маємо ми право? Дякую.

 • 20.11.2023 о 16:12
  Постійне посилання

  Доброго дня чоловіка мобілізували має двох дітей 3 роки та 8 місяці які нам чи маємо право на пільги отримав довідку форма 5 що нам має надаватися можливо від міської ради якась допомога?

 • 16.12.2023 о 11:51
  Постійне посилання

  Доброго дня, мій тато був мобілізований минулого року, але знаходиться не в зоні бойових дій. Чи має право моя сестра і брат безкоштовно харчуватися в шкільній їдальні, якщо є форма 5?

 • 13.01.2024 о 22:07
  Постійне посилання

  Доброї ночі,підскажіть, будь ласка,мій чоловік доброволець,пішов на війну 1 березня 2022 року, 24 лютого нашій донечці був 1 рік,я перебуваю в декретній відпустці,до декрету працювала в поліції.Зараз в лютому 2024 року я повинна вийти з декретної відпустки(дитині буде 3 роки), які пільги можуть бути у мене як дружини військовослужбовця (чоловік має УБД),цікавить питання про продовження відпустки на 6 місяців(так як чоловік на війні і я виховую дитину фактично сама)та збереження свого місця ?Заздалегідь дякую!

 • 30.01.2024 о 23:22
  Постійне посилання

  Доброї ночі, підкажіть будь ласка, мій чоловік має УБД, мій син має УБД, ще маю доньку( навчається в ВуЗі) та сина неповнолітнього на які пільги ми маємо право? Дякую.

 • 06.02.2024 о 17:50
  Постійне посилання

  Добрий день мій чоловік на війні…я з дворічною дитиною сама чи можу я оформити якусь допомогу від держави

 • 14.02.2024 о 16:36
  Постійне посилання

  Добрий день! Допоможіть порадою. Чоловік АТО, ВПО з 2014, наразі теж служить, доброволець. Перша дружина лишила його батьківських прав, щоб вивезти дитину в кацапію, але перед тим як поїхати подала на аліменти, повернулась і тепер вимагає гроші, картки нам заблокували, я в декреті, дитині 11 місяців. Чи має право вона користуватися його УБД, бо в неї є нотаріальна копія?

 • 29.02.2024 о 08:45
  Постійне посилання

  Доброго дня, мого чоловіка мобілізували в ЗСУ, чи маю я пільги при оплаті за дитячий садочок та на безкоштовне харчування іншої дитини в школі, оскільки ми виховуємо двоїх неповнолітніх дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X