Зміни щодо сплати податку на доходи фізичних осіб

Платником податку на доходи фізичних осіб є особа, яка отримує доходи, що є обʼєктом оподаткування згідно чинного податкового законодавства України. Чи відбулися якісь зміни в справлянні цього податку у звʼязку з карантином, що був запроваджений  українським Урядом у звʼязку з COVID – 19? Відповідь на це питання читайте у правовій консультації Правничої клініки Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Законотворці з метою підтримки бізнесу та громадян в такий важкий період вирішили певним чином спростити життя платникам податків, ухваливши низку законодавчих актів, якими вносяться зміни до Податкового кодексу України, в тому числі і щодо податку на доходи фізичних осіб (далі ПДФО).

Так, платників ПДФО, зокрема, цікавлять строки подання звітності з цього податку та строки сплати цього податку у 2020 році. Відповідь на це запитання залежить від того, хто є субʼєктом подання податкової звітності та сплати податку:

  • роботодавець,
  • податковий агент,
  • безпосередньо фізична особа, яка отримала доходи, що підлягають оподаткуванню.

Що стосується роботодавця, який виплачує доходи найманим працівникам на умовах трудового договору та податкового агента, який виплачує інші доходи фізичній особі за договором цивільно-правового характеру, то для цих субʼєктів з приводу строків та порядку подання податкової звітності, а також строків нарахування ПДФО, утримання сум податку з доходів фізичних осіб та їх перерахування до відповідних бюджетів нічого в правовому регулюванні не змінилося. Роботодавці та податкові агенти зобовʼязані діяти за правилами, встановленими для них ст. 171 та п.176.2. ст. 176 Кодексу.

Що стосується декларування отриманих доходів безпосередньо фізичною особою – платником ПДФО у визначених законом випадках (отримання спадщини, подарунків, доходів від надання майна в оренду тощо), то згідно підпункту 49.18.4. пункту 49.18. ст. 49 Податкового кодексу України декларація про майновий стан і доходи за звітний податковий рік подається фізичною особою до 1 травня року, наступного за звітним, відповідно податок має бути сплаченим до 1 серпня року, що настає за звітним (п. 179.7. ст. 179).

З огляду на введений в країні карантин у звʼязку з  COVID – 19, Верховна Рада України прийняла Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби  COVID – 19” від 17.03.2020 № 533-IX, пунктом 523 якого встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена статтею 179 Податкового кодексу, подається до 1 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку. При цьому вимоги підпункту 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 щодо подання податкової декларації до 1 травня у 2020 році не застосовуються.

Визначений у податковій декларації податок має бути сплачений фізичною особою самостійно до 1 жовтня 2020 року.

Консультацію підготувала:

Ольшанська М.студентка правничого факультету НаУКМА

Зміни щодо сплати податку на доходи фізичних осіб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X