Ризики мікропозик та швидких кредитів
Ризики мікропозик та швидких кредитів

Юридична клініка Університету митної справи та фінансів підготувала консультацію щодо ризиків під час оформлення мікропозик та швидких кредитів

Чимала кількість громадян розглядають можливість звернення за швидким кредитом (здебільшого онлайн) для поповнення свого бюджету.

Повідомляємо, що кредитні договори на термін до одного місяця і / або в сумі до однієї мінімальної заробітної плати (так звані мікрокредити), або кредити від ломбардів під заставу не піддаються спеціальному регулюванню законодавством про споживче кредитування (відповідно до ст. 3 Закону України “Про споживче кредитування”). Тобто, цей Закон не захищає права споживачів таких фінансових послуг .

Оформлюючи кредит, треба бути обережним і розраховуватися вчасно, а також завжди брати довідку про відсутність заборгованості при погашенні останнього платежу, оскільки банки навіть при повному погашенні можуть додатково нараховувати кредитні зобов’язання.

Не потрібно забувати про штрафні санкції, а також про процентну ставку за користування коштами, що є платою за цю дію. Несвоєчасність погашення заборгованості призводить до нарахування неустойки (штрафу і пені).

Широко використовуваною практикою є встановлення підвищеного відсотку, у випадку несвоєчасного погашення кредиту, наприклад штрафний відсоток буде складати додаткових 2% в день.

Слід зазначити, що ст. 18 Закону України “Про захист прав споживачів” відносить до несправедливих умов договору встановлення вимоги щодо сплати споживачем непропорційно великої суми компенсації (понад п’ятдесят відсотків вартості продукції) у разі невиконання ним зобов’язань за договором. Тобто штрафні санкції не можуть перевищувати 50% вартості послуги.

Якщо ви зіткнулися з тим, що, наприклад, фінансова установа нараховує борг за 1 місяць, який втричі перевищує розмір кредиту (що є порушенням статті 18 Закону України “Про захист прав споживачів”), то найкращим рішенням ситуації може стати звернення до суду з позовом про визнання недійсним кредитного договору в частині нарахування пені в розмірі, що суттєво перевищує справедливий розмір.

Ризики мікропозик та швидких кредитів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X