Чи безпечно перераховувати за своєї картки 5 тис. грн.?
Чи безпечно перераховувати за своєї картки 5 тис. грн.?

 Правнича клініка Національного університету “Києво-Могилянська академія” підготувала юридичну консультацію з роз’ясненням питання, чи безпечно перераховувати за своєї картки 5 тис. грн.?

Так, до правничої клініки звернулася студентка із питанням, чи може вона перераховувати більше 5000 грн. зі своєї картки на іншу? Адже з 28 квітня 2020 року у силу вступив Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”

Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” акцентує увагу на аналізі ризикових та великомасштабних операцій на суму понад 400 000 гривень, тому звичайні операції громадян на невеликі суми не є об’єктом фінансового моніторингу. Адже вони вважаються такими, що мають низький ризик. Через це банк їх не буде прискіпливо перевіряти.

Далі, безготівкові платежі з картки на картку чи з рахунка на рахунок, як і раніше, можна здійснювати без будь-яких обмежень. Причиною цьому слугує факт того, що власники банківських рахунків, до яких прив’язані платіжні картки, вже є достатньо ідентифікованими. Тобто банки мають інформацію про кожного власника рахунка і власника картки. Вони знають звичні операції з історії його платежів, а також мають інформацію, яку він сам надав банку під час відкриття рахунку. Крім того, Національний банк ніколи не вимагав, щоб клієнти банків надавали інформацію про джерела походження коштів за звичайними операціями на невеликі суми. Виходячи з вищесказаного, Ви можете без перешкод переказати з вашої на іншу картку суму, яка становить більше 5000 грн., і при цьому ваша картка не буде заблокована.

Також, якщо у клієнтки буде виключно готівка і вона захоче перерахувати суму більшу за 5000 грн., у такому разі операцію можна буде зробити або у відділенні банку, маючи з собою паспорт; або через пристрої з функцією прийому готівки – термінали самообслуговування, банкомати, які технологічно зможуть забезпечити верифікацію платника.

Консультацію підготувала:

Анна Деркаченко, студентка правничого факультету НаУКМА

Чи безпечно перераховувати за своєї картки 5 тис. грн.?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X