Часткове безробіття або компенсація роботодавцям частини виплат співробітникам
Часткове безробіття або компенсація роботодавцям частини виплат співробітникам

Уряд спрямував на випадок безробіття на період карантину допомогу до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України. Це кошти на підтримку працівників малого та середнього бізнесу в період карантину. Саме на цей час законодавчо введено поняття часткового безробіття.

Юридична клініка “Істина” Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ дослідила питання часткового безробіття або компенсацію державою частини виплат співробітникам: хто та як може отримати виплати?

Перелік документів, що потрібно підготувати:

  • заява довільної форми про отримання допомоги з часткового безробіття на ім’я директора центру зайнятості чи філії за місцем сплати ЄСВ;
  • копія наказу із зазначенням дати початку зупинення або ж скорочення роботи; список працівників (крім пенсіонерів та зовнішніх сумісників), у яких виникло право на допомогу; довідка з податкової про сплату ЄСВ за шість місяців, що передують зупиненню чи скороченню роботи.

У документах слід вказати, до якого саме виду бізнесу належить Ваше підприємство, – ст. 55 Господарського кодексу це чітко регламентує. Отже, малий бізнес – це фізичні особи – підприємці або юридичні особи, які мають не більш як 50 найманих осіб та товарообіг, еквівалентний 10 мільйонам євро на рік. Середній – це не більш як 250 працівників та річний товарообіг, еквівалентний щонайбільше 50 мільйонам євро. До речі, Державна служба зайнятості не заперечує, щоб таку допомогу отримували й комунальні підприємства, які страждають від карантину.

Пакет документів слід подати до центру зайнятості в електронному вигляді (у форматі скан-копій). Але одночасно поштою надіслати оригінали або опустити у скриньку для кореспонденції при вході.

Перевірка та виправлення помилок:

  • протягом трьох робочих днів здійснюється перевірка пакету документів від роботодавця;
  • ще п’ять днів відведено на виправлення можливих помилок;
  • остаточне рішення про допомогу ухвалює обласний центр зайнятості за три робочі дні;
  • ще три дні відведено на укладення угоди з роботодавцем про надання допомоги після позитивного рішення.

Відповідальність за достовірність:

Всю відповідальність за достовірність поданої інформації несе роботодавець. Якщо, приміром, він власник малого чи середнього підприємства, то сам не має права на виплати. Якщо ж це директор (тобто найманий працівник), то допомогу отримає й він.

Розмір допомоги:

Її встановлено за кожну годину втраченого робочого часу з розрахунку дві третини тарифної ставки, вона не може перевищувати мінімальну зарплату на 2020 рік – 4723 гривні. Із цієї суми не сплачується єдиний соціальний внесок і не обраховується страховий стаж.

Важливо! Право на таку допомогу мають застраховані особи, з якими роботодавця оформлені трудові відносини.

Зверніть вагу! Не можуть претендувати на допомогу працівники, які отримують пенсію.

Допомога надається роботодавцям, які сплачували ЄСВ протягом 6 місяців перед зупинкою діяльності у зв’язку з карантином. Трудові відносини роботодавця із працівником не повинні бути припинені на момент звернення до центру зайнятості. Тобто не має бути звільнень через простій або відпусток без збереження заробітної плати. Ідеться лише про призупинення або скорочення роботи через карантин, і це чітко прописується в наказі по підприємству. Адже за територіальними підрозділами Держпраці на місцях зберігається право перевірок використання цієї цільової допомоги.

Часткове безробіття або компенсація роботодавцям частини виплат співробітникам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X