Нові види фінансового шахрайства v.3
Нові види фінансового шахрайства  v.3

Одним із напрямків роботи Юридичної клініки Школи права Українського католицького університету є фінансові справи. Консультанти стверджують: багато українців стають жертвами фінансового шахрайства. Найгірше те, що повернути втрачені в таких випадках гроші – фактично неможливо.

Тому ми продовжуємо серію публікацій від Юридичної клініки Школи права УКУ де розповідаємо, як шахраї обманюють українців. Інформацію підготувала консультантка Юрклініки Богдана Суботяк.

7.Підробка посилань на фінансові системи типу PayPal, Liqpay та посилань на оплату через систему VISA, Mastercard

На сервісах торгових площадок (типу  OLX) є така послуга, як “OLX доставка”. Ви оплачуєте покупку, гроші знімаються з вашого рахунку, і тоді сервіс виступає третьою особою. Він блокує в себе гроші, які зняв у покупця. Продавець відправляє товар, покупець отримує, підтверджує, і тоді сервіс перераховує гроші продавцю.

Результат: Шахраї підробляють посилання на ці сервіси, і гроші йдуть не третій особі, а прямо шахраям на їхні рахунки. 

Ситуація може бути смішною – шахраї самі попадають на свої ж “приманки”. Один з таких прикладів:

8. “Розвод на розвод”

Розміщують оголошення, що знайшли паспорт/дорогий телефон/ключі від машини/документи/etc. Пишуть, що повернуть за винагороду. У випадку, якщо якийсь шахрай просто хоче заволодіти тим майном, і, можливо, потім отримати більшу винагороду, але не може підтвердити, що саме він є власником, то попадається сам. Він дзвонить, каже, що це його річ і спочатку оплачує “винагороди”.

Результат: Ви оплачуєте, вам нічого не віддають. Мінус – діє не лише з шахраями.

Другий варіант: Така ж схема працює, коли Ви пишете оголошення про те, що щось загубили й просите повернути за винагороду.

Нові види фінансового шахрайства v.3

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X