Нові види фінансового шахрайства v.4
Нові види фінансового шахрайства  v.4

Якщо після прочитання попередніх публікацій на тему фінансового шахрайства Ви все ще думаєте, що Вас це не стосується, то ця публікація – для Вас.

На завершення серії публікацій про фінансові шахрайства від Юридичної клініки Школи права Українського католицького університету  розповідаємо про те, чим користується більшість – пошта. Як шахраї можуть заволодіти Вашими грошима, використовуючи звичайні пересилання через «Нову пошту». Інформацію підготувала консультантка Юрклініки Богдана Суботяк.

9.Шахрайства з “Новою поштою”:

9.1.Передоплата за пересилку. 

На торгових аукціонах, площадках, шахраї спеціально ставлять ціни, нижчі за ринкові (наприклад, на електронну продукції). Відповідно, в них великий попит на «товар», якого не існує. Беруть передоплату, ніби як за пересилання.

Результат: Нічого не пересилають. Ви просто заплатили гроші.

9.2.Відміна накладного платежу

Людина відправляє Вам товар накладним платежем. За накладний платіж зазвичай треба заплатити додатково приблизно 2% від суми. Тому, якщо пересилають  дорогий товар – це багато. Коли товар приходить, продавець пропонує зняти накладний платіж, щоб Ви не переплачували, взамін Ви повинні перерахувати гроші йому на карту. Ви перераховуєте або всю суму, або 50% від суми. А той не знімає накладний платіж. 

Результат: У покупця вибір: або він два рази платить гроші за товар, або відмовляється від товару, але все одно гроші вже відправив.

9.3.Речі в блістерній упаковці

За правилами «Нової пошти», коли посилка упакована в блістер, то її у відділенні розпаковувати не можна. Максимум – зовнішній огляд. 

Результат: Зовнішня коробка може бути оригінальна, проте зазвичай це просто якісна підробка. Ви забираєте, оплачуєте товар. Відкриваєте вдома упаковку. А там або порожньо, або підробка.

Нові види фінансового шахрайства v.4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X