Нові види фінансового шахрайства  v.4

Якщо після прочитання попередніх публікацій на тему фінансового шахрайства Ви все ще думаєте, що Вас це не стосується, то ця публікація – для Вас.

На завершення серії публікацій про фінансові шахрайства від Юридичної клініки Школи права Українського католицького університету  розповідаємо про те, чим користується більшість – пошта. Як шахраї можуть заволодіти Вашими грошима, використовуючи звичайні пересилання через «Нову пошту». Інформацію підготувала консультантка Юрклініки Богдана Суботяк.

9.Шахрайства з “Новою поштою”:

9.1.Передоплата за пересилку. 

На торгових аукціонах, площадках, шахраї спеціально ставлять ціни, нижчі за ринкові (наприклад, на електронну продукції). Відповідно, в них великий попит на «товар», якого не існує. Беруть передоплату, ніби як за пересилання.

Результат: Нічого не пересилають. Ви просто заплатили гроші.

9.2.Відміна накладного платежу

Людина відправляє Вам товар накладним платежем. За накладний платіж зазвичай треба заплатити додатково приблизно 2% від суми. Тому, якщо пересилають  дорогий товар – це багато. Коли товар приходить, продавець пропонує зняти накладний платіж, щоб Ви не переплачували, взамін Ви повинні перерахувати гроші йому на карту. Ви перераховуєте або всю суму, або 50% від суми. А той не знімає накладний платіж. 

Результат: У покупця вибір: або він два рази платить гроші за товар, або відмовляється від товару, але все одно гроші вже відправив.

9.3.Речі в блістерній упаковці

За правилами «Нової пошти», коли посилка упакована в блістер, то її у відділенні розпаковувати не можна. Максимум – зовнішній огляд. 

Результат: Зовнішня коробка може бути оригінальна, проте зазвичай це просто якісна підробка. Ви забираєте, оплачуєте товар. Відкриваєте вдома упаковку. А там або порожньо, або підробка.

Нові види фінансового шахрайства v.4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X