Зняття з реєстрації у судовому порядку
Зняття з реєстрації у судовому порядку

Юридична клініка «Правовий захист» факультету № 2 Донецького юридичного інституту МВС України надала правову консультацію щодо позбавлення особи права на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації в судовому порядку.

Правова консультація надана особі, якій належить квартира та яка бажає позбавити право користування житлом колишню дружину та сина.

При цьому, можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням залежить від того, чи належить така особа до членів сім’ї власника житлового приміщення.

Відповідно, до норм Житлового кодексу України, до членів сім’ї власника житлового приміщення належать: чоловік або дружина власника, їх діти та батьки. Членами сім’ї власника жилтового приміщення може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Зі слів заявника визначено, що колишня дружина та син не користуються житловим приміщенням, вони в ньому не проживають без поважних причин понад одного року. Отже, відповідно власник житлового приміщення може  позбавити цих осіб права користування.

У такому разі власник житлового приміщення після спливу 1 року (якщо житлове приміщення знаходиться у приватній власності) або 6 місяців (якщо житлове приміщення знаходиться у комунальній або державній власності) з моменту припинення проживання члена його сім’ї у цьому житловому приміщенні, має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

На підставі встановленої інформації, складено позовну заяву (про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщення та зняття її з реєстрації)  до суду та передано особі, що звернулась.

Зняття з реєстрації у судовому порядку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X