Яким чином можна отримати «податкову знижку» за навчання в Україні?

На сьогодні в Україні навчання стає все більш складним та дорожчим. Кількість бюджетних місць зменшується, а суми контрактів зростають.  Але в нашій державі є встановлена законом можливість повернути частину податку з суми, сплаченої за кожний навчальний рік, так звана «податкова знижка». Держава зобов’язується відшкодувати витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах,  закладах загальної середньої освіти,  професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Основні питання даної процедури:

  1. Хто та за який період повертає гроші за навчання?

Гроші за навчання в Україні повертає Державна фіскальна служба за вашим місцем реєстрації. Згідно до ст. 166 Податкового  кодексу, платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Наприклад, у 2019 році можливо повернути гроші ЛИШЕ за 2018 рік.

 

  1. Хто може звернутись до органів ДФС?

До органів ДФС може звернутись сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідати наступним критеріям:

  • мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);
  • не бути приватним підприємцем;
  • розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки (враховується заробітна плата із вирахуваннями ЄСВ, обов’язкових страхових Накопичувального фонду та до недержавного пенсійного фонду);
  • оформити знижку необхідно до кінця податкового року, наступного за звітним. Наприклад, у 2019 році податкова знижка буде враховувати витрати понесені на навчання в 2018 році, а в 2020 році за 2019 рік.

 

3.Які документи для цього потрібні?

  1. Паспорт;
  2. ІПН (ідентифікаційний код);
  3. Декларацію про майновий стан і доходи;
  4. Довідку про заробітну плату (за формою № 3);
  5. Копію договору з навчальним закладом;
  6. Копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання;
  7. Документи, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб);
  8. Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

 

Згідно статті 179 Податкового кодексу України у разі ухвалення Вам компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок протягом 60 днів після надходження пакету документів.

Підготував консультацію Михайло Галла

Яким чином можна отримати «податкову знижку» за навчання в Україні?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X