Подорожуйте за кордон безпечно. Система “ДРУГ” для українців
Подорожуйте за кордон безпечно. Система “ДРУГ” для українців

Питання безпеки закордоном в умовах сучасного безвізового режиму є актуальним. Проте вже сьогодні є маштабні зміни, які полегшують подорожі, обминаючи різні побоювання громадян. На офіційному сайті Міністерства закордоних справ проект Добровільної реєстрації українських громадян при подорожах за кордон («ДРУГ») є ефективним інструментом попередження, за потреби – розшуку та надання сприяння громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном – природних катаклізмів, соціальних заворушень, військових конфліктів.

У разі, якщо Ви бажаєте зареєструватися у системі «ДРУГ», Вам потрібно заповнити електронну анкету, яка складається з таких розділів:

  1. Інформація про особу, яка подорожує
  2. Маршрут подорожі та період перебування за кордоном
  3. Інформація про близьких осіб, які подорожують
  4. Контактна особа в Україні

У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої Ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на Ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з Вами або з особами, яких Ви зазначили у анкеті!

У разі виникнення додаткових запитань ви можете звернутись до Юридичної клініки «Захист» Національного академії внутрішніх справ за адресою: м. Київ, площа Солом`янська 1.

Подорожуйте за кордон безпечно. Система “ДРУГ” для українців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X