Дослідження “Основи правосуддя (Термінологія. Філософія. Практика)”
Дослідження “Основи правосуддя (Термінологія. Філософія. Практика)”

Правник та юридичний журналіст В’ячеслав Бігун представив дослідження “Основи правосуддя (Термінологія. Філософія. Практика)”.

У дослідженні представлено  вибрані термінопоняття (понятійний апарат) основ правосуддя, які доповнено тематичними цитатами, витягами із нормативно-правових актів, судової практики (рішень Європейського суду з прав людини), а також афоризмами, притчами. Викладено основи філософії правосуддя як судового здійснення ідеї права.

Видання підготовлено в процесі дослідження правосуддя, зокрема філософії правосуддя, й не тільки. Автор досліджував правосуддя теоретично як науковець, працював у Європейському суді з прав людини як юрист Секретаріату (по суті — помічник судді), брав участь у доборі до Вищого антикорупційного суду — як інсайдер формування суду, має певну судову практику, ініціював і проводив навчальні судові процеси (дебати), викладав тематичні навчальні дисципліни у вищій школі, створював судові юридичні фільми як кінорежисер.

Основа видання — термінопоняття, визначені, уточнені та узагальнені в процесі дослідження.

Особливість видання — доповнення визначень тематичними цитатами — це як витяги із нормативно-правових актів і судових рішень, окремих думок, так і з праць, творів, афоризми, прислів’я, приказки, навіть притчі. Подібні узагальнення — не новела.

Потенційна новизна — у спробі поєднати смисли науки та мудрість з правосуддя. Для зручності сприйняття та пошуку визначення та цитати (без лапок і абзаців, із зазначенням джерел) подано за абеткою, а жирним курсивом виділено терміни, подані в інших визначеннях. Іншомовні цитати (іноді в оригіналі) переклав автор.

Книга може зацікавити:

  •  студентів, науковців, викладачів, зацікавлених правом;
  • юристів-практиків, зайнятих судовою практикою — передусім адвокатів і суддів (як практикою, так і афоризмами для судових виступів; смислами — для себе);
  • кожного, хто прагне глибше пізнати сутність і прояви права і правосуддя

Завантажити дослідження  – Бігун_Основи правосуддя (Термінологія. Філософія. Практика)

Дослідження “Основи правосуддя (Термінологія. Філософія. Практика)”
X