Дискусія “Напади на активістів: як добитися розслідування?”
Дискусія “Напади на активістів: як добитися розслідування?”

Наші партнери Українська гельсінська спілка з прав людини запрошують на дискусію “Напади на активістів: як добитися розслідування? Досвід ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?

У понеділок, 23 березня, з 13:30 до 15:00 у креативному просторі IZONE (Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) у рамках правозахисної програми Rights Now! фестивалю DOCUDAYS UA відбудеться дискусія на тему: “Напади на активістів: як добитися розслідування? Досвід ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?

Якою є поточна ситуація з нападами на громадських активістів в Україні? Чи видно край у розслідуванні вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк і коли за ґрати потраплять замовники? Як мобілізувати людей для кампанії на підтримку громадських активістів?

Про це говоритимуть учасники дискусії:

  • Марина Хомич, учасниця ініціативи “Хто замовив Катю Гандзюк?”;
  • Євгенія Закревська, адвокатка родини Катерини Гандзюк;
  • Роман Ратушний, голова громадської організації “Захистимо Протасів Яр”;
  • Віталій Устименко, координатор одеського “Автомайдану”;
  • Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA

Модераторка: Ольга Решетилова, координаторка проекту Української Гельсінської спілки з прав людини.

Під час заходу також буде презентовано доповідь “Становище правозахисників та громадських активістів в Україні у 2019 році”, у якій описано 83 випадки переслідування громадських активістів у 2019 році, серед них 37 насильницьких нападів на активістів і їхнє майно, 20 випадків погроз та 11 нападів на мирні зібрання правозахисників.

Організатори заходу: Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ і ZMINA. Центр прав людини. Захід відбудеться в межах правозахисної програми Rights Now! Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.

Правозахисна програма Rights Now! – це щорічний потужний майданчик для дискусій, лекцій, майстер-класів, тренінгів, а також показів документальних стрічок та їх обговорень. Щороку у Rights Now! беруть участь правозахисники, громадські організації, активісти, представники державних органів.

Дискусія “Напади на активістів: як добитися розслідування?”
X