Факти, цифри та враження про Школу юридичних клінік України 2018

Нещодавно завершилася Літня Школа з юридичної клінічної освіти 2018, яка зібрала 22 найактивніших представників українського юридичного клінічного руху із 21 юридичної клініки.

З 5 по 8 липня учасники Школи навчалися, розробляли власні правопросвітні заняття, комунікаційні плани, виконували завдання, пов’язані із етичними та психологічними аспектами діяльності юридичних клінік, активно відпочивали та випробовували свої страхи під час велопрогулянок звивистими Карпатськими дорогами, рафтингу стрімкою річкою Черемош і активно обмінювалися власним досвідом.

Раніше ми вже висвітлювали перебіг перших двох днів Школи, а тепер розкажемо про неї ще кілька цікавих фактів та вражень.

Факт №1: Темою Школи 2018 стала: “Юридична клінічна освіта: сучасні вимоги стандартизації та актуальні виклики”. Після значних змін до законодавства про вищу освіту, підходів до підготовки юристів та стандартизації правничої професії – учасникам було надзвичайно цікаво переглянути чинні Стандарти діяльності юридичних клінік України, формувати силабус навчальної дисципліни Основи юридичної клінічної практики та інші теми, які розглядалися в межах заходу.

Факт №2: Попередня Школа юридичних клінік проходила 4 роки тому у місті Львові і також стосувалася питання Стандартів діяльності ЮК і саме у 2014 році вони й були затверджені.

Факт №3: За 4 дні учасники встигли розглянути та практично опрацювати 11 тем за п’ятьма напрямками: організація та управління ефективною і успішною юридичною клінікою; юридична клінічна освіта та інтерактивні методи викладання права; правопросвітня робота в юридичній клініці; консультування в юридичній клініці; комунікаційна діяльність юридичних клінік. 

Факт №4: Оскільки Школа проводилася на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, то кожен учасник та учасниця зможуть додати до свого арсеналу підвищення кваліфікації у сфері юридичної клінічної освіти 40 академічних годин навчання.

Освітня програма.

Факт №5: Наприкінці Школи учасники мали змогу поділитися унікальним досвідом роботи у власних юридичних клінік і розповідали, наприклад, про досвід “реабілітації” ЮК та болючі реалії відновлення роботи переміщених із зони бойових дій юрклінік, оптимізацію діловодства юридичної клініки шляхом його оцифрування, різні аспекти надання правової допомоги консультантами та правопросвітні заходи у пенітенціарних установах.

Факт №6: Якщо Ви думаєте, що в час поза тренінгами учасники Школи відпочивали, то змушені Вас розчарувати: вони не лише випробовували власні сили та страхиале й відповідально виконували домашні завдання, результати яких презентували з 2-го по 4-ий день заходу.

Місяці підготовки, спільні зусилля чималої кількості людей – і ось, які враження лишила після себе Літня Школа з юридичної клінічної освіти 2018:

Андрій Галай, член Правління Асоціації юридичних клінік України зазначив: “Для мене Школа чітко продемонструвала – українським викладачам юрклінік варто шукати більше шляхів для спільного обговорення і навчання своїм унікальним компетенціям. Чого не вистачило – це часу. Ще – можливо ми доросли до самоорганізації подібних заходів.”

Діляться своїми враженнями й учасниці Школи, представниці юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, Ірина Романюк, керівник юридичної клініки при факультеті: “Школа ЮК 2018 завершилася, а емоції ще довго нагадуватимуть про чотири прекрасних дні у буковинських Карпатах. Магія тренерів, єдина ціль та персональна мотивація кожного учасника створили творчу, продуктивну та мегапозитивну атмосферу. Незважаючи на насичену програму, “Нічні завдання” та загальну втому на Школі творилися нові підходи до менеджменту юридичної клініки та юридичної клінічної освіти. Сподіваюся, що результати юридичної клініки від заданого темпу та заряду “карпатської” енергії не забаряться 😊

Навчання.

Лідія Нестеренко, лаборант-куратор юридичної клініки: “4 насичені, емоційні дні наполегливої праці творчого та натхненного колективу поповнили мій багаж інструментів та методик навчання студентів в майбутньому. Хоча кожна правнича школа має певну власну автономію у формуванні навчального плану, активний розвиток юридичної клінічної освіти підтримують всі. І не лише в напрямку надання правової допомоги в конкретних життєвих ситуаціях, але й правової просвіти, адже попереджений – означає захищений. Запобігти порушенню права – це ще важливіше, ніж ефективно захистити🤔“.

Ми дякуємо організаторам, учасникам та тренерам Школи і сподіваємося на те, що подібні заходи стимулюють юридичний клінічний рух України розвиватися ще більш стрімко та ефективно!

Освітня програма.

Захід організовано Асоціацією Юридичних Клінік України у партнерстві з Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонд “Відродження”.

 

 

 

Факти, цифри та враження про Школу юридичних клінік України 2018
X