Відповіді на найбільш поширені питання

Тут ви можете дізнатися про юридичні клініки усе, що вас найбільше цікавить 

Юридична клініка – це, в першу чергу, база для практичного навчання студентів-правників. В межах такого навчання юрклініки можуть надавати правову допомогу населенню. Попри те, що спілкуватися із заявниками будуть студенти – усі їхні консультації перевіряють юристи-практики та/або викладачі куратори і лише після цього консультацію надають людині, яка звернулася за допомогою. 

Кожна юрклініка самостійно визначає, в яких справах і яку саме допомогу вона може надати. Таку інформацію можна знайти в Реєстрі юридичних клінік, який оновлюється щороку. Більшість юридичних клінік надають первинну правову допомогу – тобто, правову інформацію та правову консультацію. Деякі юрклініки допомагають у складанні юридичних документів.  

Ні, усю правову допомогу юридичні клініки надають безоплатно. Однак, на заявників можуть покладатися транспортні витрати, пов’язані із представництвом у справі чи виконанні інших доручень, про які заявник домовився із консультантами юрклініки. Також, клієнти самостійно оплачують судовий збір та усі інші адміністративні платежі. 

Ні, Асоціація юридичних клінік України безпосередньо не надає правову допомогу. Метою діяльності АЮКУ є координація та розвиток мережі юридичних клінік. Правову допомогу ви можете отримати в юридичній клініці за вашим вибором. Контакти юридичних клінік можна знайти в Реєстрі або на Мапі.

В юридичній клініці ви отримаєте якісну правову допомогу, хоча це може зайняти більше часу, аніж в адвоката чи юридичній компанії. Попри те, що в юридичній клініці правову допомогу надають студенти, усі консультації попередньо перевіряють викладачі-куратори. Такі куратори часто є практикуючими юристами у відповідній галузі права. Студенти, які працюють в юрклініці – одні з найбільш вмотивованих та пройшли спеціальний відбір перш, ніж розпочати роботу в ЮК. 

X