Фільми В’ячеслава Бігуна про права людини
Фільми В’ячеслава Бігуна про права людини

Правник та юридичний журналіст В’ячеслав Бігун представив фільми про права людини.

В’ячеслав Бігун ― український кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався і працював у провідних університетах і наукових установах (Сорбонна, Гейдельберг, Львівський університет, Інститут держави і права НАН України та ін.), юристом ― в Європейському суді з прав людини. Кандидат юридичних наук, магістр кіномистецтва (дипломований режисер Балтійської кіношколи). Автор більше 500 публікацій та близько 20 фільмів, 14 з яких, на осінь 2018 р., близько 50 разів нагороджено на українських і зарубіжних кінофестивалях.

Стрічки режисера відбиралися (номінувалися) на 38 українських кінофестивалях. Чи не перший український кінорежисер – мільйонер за кількістю онлайн-переглядів свого кіно. За даними «Каталогів українських фільмів» за 2015 та 2016 роки, офіційно виданих Держкіно та Центром Довженка, В’ячеслав Бігун ― найпродуктивніший український кінорежисер. У каталозі «Українське кіно. 2016-2017 рр.» представлено кілька нових кінопроектів режисера. У 2017 році завершив 5 фільмів, з-яких перший повнометражний – «Серце мами Гонгадзе», у 2018 – три, з-поміж яких «Сильні духом» про першого успішно звільненого українського політв’язня. Неодноразово відзначався із за популяризацію українського кіно.

Повна фільмографія та інформація про фільми: http://imdb.to/2BBnK8g. Фільмографія (анг.): http://www.imdb.com/name/nm6484261 та фільми у відкритому доступі (youtube-канал): https://www.youtube.com/c/SlavikBihun77

  • Серія «Україна в Суді»: завершено три короткометражні фільми за матеріалами справ Європейського суду з прав людини
  • Триває робота над повнометражним фільмом «Україна в суді». Опубліковано частину апокрифів: http://bit.ly/2oe0k0b

Пенальті правосуддя

(Україна, Франція, 2014, док., анімація, права людини, 14  хв.; серія «Україна в Суді»)

Сюжет: Молодий футболіст, скалічений правоохоронцями, з неймовірною волею до життя шукає правди в Україні, але  добивається правосуддя лише в Європейському суді (за матеріалами справи № 38773/05 «Савіцький проти України», рішення ЄСПЛ: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/974_878; детальніше: https://www.imdb.com/title/tt3746204/ ).

44 покази та 2 нагороди в 14 країнах. Європейська прем’єра нового релізу фільму відбулася в Франції за участі відомих юристів, зокрема колишнього голови Європейського суду з права людини, директора Міжнародного інституту прав людини Жана-Поля Коста. Фільм демонстрували й в Німецькому музеї кіно в Франкфурті-на-Майні. Свої перші кіно-номінації фільм здобув як частина альманаху «Україна голоси», решту (більшість) опісля, ― самостійно. Фільм зокрема змагався за головний приз МКФ «Молодість» («Скіфський олень») й був високо оцінений кінокритиками.

Див. апокрифи фільму (детальні інтерв’ю) https://youtu.be/DjscdgrVRWg

Між пеклом і раєм 

(Україна, 2017, док., права людини, 15 хв.; серія «Україна в Суді»)

Сюжет: Не плюй у свою криницю, бо де погана вода, там і велика біда. Заради дітей спраглі справедливості жителі-активісти одного колись райського місця, біля хат яких виростає індустріальний монстр-забруднювач, намагаються вивести на чисту воду державу в першій українській екологічній справі в Європейському суді з прав людини за заявою № 30499/03 «Дубецька та інші проти України» (рішення: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/974_689, про фільм: http://www.imdb.com/title/tt4133400).

9 показів – 3 нагороди. Допрем’єрні покази на кінофестивалях у Великобританії, Екологічному кінофестивалі ПолтаваДок та Міжнародному кінофестивалі Дніпро-Сінема. ІІІ Бердичівський кінофестиваль «Зоряне містечко» (квітень, 2017) відзначив фільм водночас двома нагородами – «Найкраща операторська робота» (В’ячеслав Бігун та Борис Ухов) та визнав стрічку «Найкращим документальним фільмом». Фільм також визнано «Найкращим документальним фільмом» на Запорізькому міжнародному кінофестивалі (2018).

Апокрифи: https://www.youtube.com/playlist?list=PLLxRgavtPFee-DOjeB012RKIb-RjlE180

Трейлер: https://youtu.be/JfaNfN3m9fA

Як тебе не любити

(Україна, 2017, док., права людини, 15 хв.; серія «Україна в Суді»)

Сюжет: Закоханий у природу активіст Сергій Корецький із друзями та учнями створює організацію, аби зберегти ореол корінної природи в столиці, проте Міністерство юстиції відмовляється її реєструвати. Починається юридична боротьба, яка кульмінує в Європейському суді. Проходить час, а чи проходить любов? (Стрічку підсилює пісня Володимира Самайди «Київський вальс») (за матеріалами справи за заявою № 40269/02 «Корецький та інші проти України», рішення ЄСПЛ: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/974_446, дет. про фільм: www.imdb.com/title/tt6740104).

11 показів (4 фестивальні) – 3 нагороди. Стрічка удостоєна відзнаки «За любов до рідної землі» на XXI Міжнародному кінофестивалі «Золоте курча», відзнак «Найкращий документальний фільм» 2017 року та «Призу глядацьких симпатій» на Всеукраїнському фестивалі «Кіномедіа» (2018).

Матеріали (апокрифи): http://bit.ly/2s6jsif

 

Фільми В’ячеслава Бігуна про права людини
X