Форум Асоціації юридичних клінік України – 2020: виклики та здобутки
Форум Асоціації юридичних клінік України – 2020: виклики та здобутки

13 – 14 березня у Кривому Розі відбувся Форум Асоціації юридичних клінік України – 2020: Відповідальний бізнес та права людини. При цьому, Форум відбувся напередодні оголошення карантину через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні. Зокрема, Уряд ввів обмеження на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Координаторка Форуму Катерина Дацко підготувала блог, де розповіла про виклики під час підготовки Форуму та напрацьовані здобутки. 

“Феєрверк емоцій” – от що відчуваєш, коли є координатором Форуму Асоціації юридичних клінік України, адже стаєш частиною чогось великого та важливого, що надихає на нові звершення задля розвитку юридичної клінічної освіти. І безумовно, кожен етап організації – це виклики та здобутки, які створюють якісний та успішний захід. Цього разу підготовка Форуму супроводжувалась форс-мажорними обставинами, про які не можу не сказати окремо.

Форс-мажор: за два дні до проведення Форуму у Польщі та Україні оголосили карантин, через мандри коронавірусу планетою, який унеможливив участь іноземних колег та поставив під сумнів, проведення Форуму взагалі. Нова реальність роботи (у режимі он-лайн) дозволила забезпечити спілкування з іноземними спікерами та окремими кандидатами у члени правління Асоціації, а учасники, озброївшись гарним настроєм, натхненням та дотримуючись гігієнічних заходів, рекомендованих МОЗ, зібрались у “місті довжиною в життя” Кривий Ріг для вирішення стратегічно важливих питань Асоціації.

Тепер окремо про основні етапи організації успішного заходу Асоціації під девізом “Не зважаючи ні на що!”.

Етап 1. (найголовніший) – Формування програми Форуму.

Виклики: Налагодити комунікацію з іноземними та українськими спікерами та сформувати програму так, щоб їх виступи логічно доповнювали один одного і сприяли досягненню мети Форуму. І не забути про екскурсійну програму, яка б гармонійно вписувалась у інформаційне наповнення заходу.

Здобутки:

  • Задоволені учасники, які отримали інформаційний заряд для подальшого розвитку своїх юридичних клінік;
  • 6 методичних розробок курсів Street Law, готових до впровадження у практику юридичних клінік;
  • Проєкт концепції розвитку теми “Відповідальний бізнес і права людини” Асоціацією юридичних клінік України.

Особисто для мене, беззаперечно, безцінним залишиться досвід налагодження ефективної комунікації зі спікерами заходу та орієнтація їх на необхідний результат, незважаючи на обставини та умови роботи.

Етап 2. (комунікаційно-логістичний) – комунікація та логістика  учасників Форуму

Виклики: Бути постійно на зв’язку через усі можливі канали (телефон, e-mail, messenger, viber, telegram). А потім знову бути на зв’язку, коли в Україні оголосили карантин, але Форум маємо право і бажання провести; логістично правильно спланувати пересування учасників до місця проведення Форуму, врахувавши, що Кривий Ріг для гостей не здається таким зрозумілим як особисто для мене.

Здобутки: Усі учасники отримали необхідну організаційну інформацію по Форуму та вчасно прибули на місце проведення, а по завершенні двох днів роботи не втомлювались дякувати за гостинність та належну організацію.

А мій акаунт у Facebook збагатився на 15 нових друзів.

Етап 3. (промо продукція Форуму)

Виклики: Гарні ідеї майже завжди приходять перед самим заходом, а точніше, десь за тиждень. А все ще потрібно розробити, надрукувати та доставити до місця проведення…, але комунікаційна команда Асоціації звикла працювати 24/7, тому все встигли, а що не встигли, то стане сюрпризом на наступні заходи.

Здобутки:

  • Учасники, які отримали нову брендовану продукцію Асоціації;
  • Налагоджений зв’язок, на рівні розуміння “майже без слів”, з місцевими поліграфічними центрами.

Етап 4. (екскурсійний)

Виклики: Встигнути на екскурсію, а отже чітко дотримуватись таймінгу заходу. І ми це зробили через самодисципліну учасників та командну роботу усіх організаторів.

Здобутки: Ознайомлення з робою Університету АрселорМіттал сформувало в учасників образ відповідального ставлення бізнесу до персоналу та міста, у якому воно працює.

Етап 5. (проведення Форуму)

Виклики: Забагато всього, що потрібно робити одночасно: зустріти гостей, контролювати кейтерінг, слідкувати за списками реєстрації, технічною складовою (презентації учасників, он-лайн зв’язок) заходу та купа дрібних, але необхідних завдань. І тут важко переоцінити слово “Команда”, яка точно є в Асоціації юридичних клінік України та на моєму рідному юридичному факультеті Криворізького економічного інституту ДВНЗ “КНЕУ ім. В. Гетьмана”

Здобутки: Підтверджена цінність командної роботи та примножений досвід роботи в команді кожного, хто був причетний до організації Форуму АЮКУ-2020.

Зустрічати будь-який захід АЮКУ завжди почесно та дуже відповідально, адже кожного року ця подія збирає кращих спікерів та лідерів юридичної клінічної освіти не тільки України, але й за кордону. Зміна локацій (регіонів, міст, закладів вищої освіти) проведення заходів позитивно впливає на розвиток мережі, адже відбувається обмін досвідом, культурою та історією різних регіонів України. Радію, що Форум Асоціації юридичних клінік України 2020: Відповідальний бізнес і права людини успішно відбувся найдовшому місті Європи – Кривому Розі, а мені випала честь стати його координаторкою.

Авторка:

Катерина Дацко, координаторка Форуму Асоціації юридичних клінік – 2020

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку за умовами Договору з Асоціацією юридичних клінік України в рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”. Висловлені в цій публікації думки автора необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Форум Асоціації юридичних клінік України – 2020: виклики та здобутки
X