Історія успіху юридичної клініки ДУЕТ: допомога у зменшенні страхового платежу наполовину
Історія успіху юридичної клініки ДУЕТ: допомога у зменшенні страхового платежу наполовину

Надані правові консультації студентів юридичної клініки Державного університету економіки і технологій допомогли клієнту зменшити суму страхового платежу внаслідок ДТП на 4 тис. грн. Про це – далі у матеріалі. 

До юридичної клініки Державного університету економіки і технологій звернувся клієнт, який став учасником дорожньо – транспортної пригоди (далі – ДТП) і був визнаний її винуватцем. Його автотранспортний засіб не був застрахований. Зараз страхова компанія потерпілого виставила йому вимогу сплатити 8 000 грн. страхового платежу.

Як з’ясувалося під час консультування, клієнт є учасником бойових дій, а об’єм двигуна його автомобіля становить 1,2 л. (1200 см3). Саме ці дві обставини й сприяли успішному вирішенню справи. 

За українським законодавством учасники бойових дій мають певні пільги в частині страхування.

Так, за частиною 1 статті 13 Закону України  “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”

Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та особи з інвалідністю внаслідок війни, що визначені законом, особи з інвалідністю I групи, які особисто керують належними їм транспортними засобами, а також особи, що керують транспортним засобом, належним особі з інвалідністю I групи, у її присутності, звільняються від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України. 

При цьому, ч.2 цієї ж статті встановлює, що:

Розмір страхового платежу за одним внутрішнім договором страхування зменшується на 50 відсотків, за умови, що страхувальником є громадянин України – учасник війни, особа з інвалідністю II групи, особа, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесена до I або II категорії, пенсіонер, а забезпечений транспортний засіб має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних включно та належить цьому громадянину на праві власності. Зазначена пільга надається за умови особистого керування таким транспортним засобом особою, яка належить до визначених у цьому пункті категорій громадян України, без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів або вантажу.

Відшкодування збитків від дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є зазначені особи, проводить Моторне (транспортне) страхове бюро України (даліМТСБУ).

Потрапивши в дорожньо-транспортну пригоду, винуватцю необхідно в триденний термін надіслати лист-повідомлення чи зателефонувати до МТСБУ для того, щоб проінформувати про свою ситуацію. 

Клієнт зазначених дій не вчинив, тому страхова компанія в регресному порядку звернула до нього страховий платіж в розмірі 8000 гривень і повідомила його про це листом із вимогою про сплату  коштів.

 

Висновок

Таким чином, консультант юридичної клініки Державного університету економіки і технологій роз’яснив клієнту правові підстави зменшення суми страхового платежу та порядок звернення до страхової компанії.  Далі клєінт вже самостійно вів переговори зі страховою компанією. В результаті, йому вдалося зменшити суму страхового платежу на 50%, тобто на 4000 гривень. 

 

Цю публікацію підготовлено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку за умовами Договору з Асоціацією юридичних клінік в рамках гранта, наданого Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору”. Висловлені в цьому матеріалі думки автора необов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Історія успіху юридичної клініки ДУЕТ: допомога у зменшенні страхового платежу наполовину
X