Кілька грудневих зустрічей Асоціації юрклінік – розвиток кооперації
Розвиток мережі юрклінік це і розбудова партнерств.
За останні кілька днів команда Асоціації юридичних клінік України провела кілька зустрічей з чинними і потенційними партнерами. Всі – про співпрацю і об’єднання ініціатив.
Першою відбулася зустріч з представником шведського Iнституту прав людини ім.  Рауля Валленберга Александров Ронкіною. Ця громадська інституція опікується широким спектром завдань щодо просування культури прав людини. Має активні проєкти з різними країнами, в т.ч. східного партнерства ЄС. В Україні вони новачки.
Ми спробували презентувати нашу мережу юрклінік як зацікавлену і спроможну бути регіональним лідером і партнером. Про оновлення будемо розповідати.
Друга зустріч відбулася з представницею Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Оленою Яловою. Обговорили просування спільної ініціативи із системної кооперації юридичних клінік та системи БПД на регіональному рівні.
Модель такої діяльності пропонує юрклініка Донецького національного університету. Асоціація бачить систему державної безоплатної правової допомоги своїм природним партнером і готова експертно долучитись до пілотування і подальшого обговорення можливих кроків такої співпраці. До речі, чи бажають інші юрклініки увійти до цієї програми з власними ініціативами? Якщо так, пишіть нам.
16 грудня ми взяли участь в обговоренні нової концепції порталу для організацій, які працюють у галузі прав людини Правовий простір. Це чергова зустріч, що мала на меті підібрати спільні засади наповнення і використання порталу.
Правовий простір регулярно виступає інформаційним партнером заходів Асоціації юрклінік. Наша мета цієї кооперації чітка, але не проста: збільшити кількість споживачів інформаційних продуктів Асоціації з можливостями Правового простору.
І це ще не все. Наступного дня ми вчергове спілкувались із колегами з Української фундації правової допомоги. Обговорили, що потрібно зробити, щоб бути активнішими учасниками інституціонування Школи доступу до правосуддя, яку ми цьогоріч започаткували разом з групою партнерів. Ідей багато, бачення Асоціації – “їсти мамонта маленькими шматками”. На порядку денному – активніше представити напрацювання юрклінік з правової просвіти, запропонувати міжнародну панель юридичної клінічної освіти на наступному міжнародному форумі.
Кілька грудневих зустрічей Асоціації юрклінік – розвиток кооперації
X