Клініцистки з Острога представили Україну на міжнародних змаганнях з консультування клієнтів
Клініцистки з Острога представили Україну на міжнародних змаганнях з консультування клієнтів

В середині квітня відбулися традиційні Міжнародні змагання з консультування клієнтів імені Л.Брауна-Ф.Мостена, які щороку збирають переможців національних конкурсів з усього світу. На змаганнях учасники мають можливість продемонструвати свою майстерність у консультуванні клієнтів, а також познайомитися з майбутніми юристами та професіоналами з різних країн світу.

Цьогоріч на змаганнях Україну представила команда Юридичної клініки «Pro Bono» Національного університету «Острозька академія», яка здобула перемогу у національній олімпіаді з консультування клієнтів. Учасниць команди Марту Хрін та Оксану Уколову у їх міжнародній місії супроводжувала координаторка Національної олімпіади з консультування клієнтів Марія Ципʼящук.

 

 

Змагання, які проходили 12-15 квітня, вже втретє приймав Університет Маастрихту (Нідерланди), гостинність і привітність якого стала додатковим бонусом до позитивних вражень учасників та учасниць. Про саму атмосферу, що панувала на змаганнях, розповідають членкині української команди:

«Як на мене, враження в декілька разів перевершили очікування. Починаючи від самої організації, цілі змагань, закінчуючи тою неймовірно дружньою атмосферою, яка була між всіма учасниками. Перше враження, яке я собі записала: «Вражає, наскільки різними та водночас прекрасними є люди». Кожен відкривався, ділився власними переживаннями, розказував про своє життя, навіть давав поради з власного досвіду – що справді є дуже цінно» – розповідає Марта Хрін.

«Перше знайомство з іноземними командами відбулось дуже органічно та тепло. Приємно брати участь у змаганнях, де конкуренція не має заздрісного забарвлення, а команди радо діляться досвідом та знаннями» – додає Оксана Уколова.

У змаганнях взяли участь представники 21 країни, які змагалися за право називатися найкращими консультантами й закарбувати свої імена на кубку змагань. Змагання передбачали імітацію процесу консультування клієнта практикуючими юристами, роль яких грали учасники та учасниці. Їм належало провести інтервʼю з клієнтом, отримати усю необхідну інформацію про нього та його ситуацію, його очікування, визначити в чому полягає проблема та запропонувати варіанти її вирішення. При цьому важливу роль відігравало вміння учасників та учасниць взаємодіяти одне з одним, налагоджувати ефективну комунікацію з клієнтом та дотримуватися етичних стандартів роботи юриста. Команди, що найкраще справлялися із цими завданнями, виходили у півфінал, а згодом – у фінал.

Клініцистки з Острога представили Україну на міжнародних змаганнях з консультування клієнтів

 

Переможцем Міжнародних змагань 2023 р. стала команда з Ірландії, на другому місці – канадська команда, а трійку фіналістів замкнула команда з Великої Британії. Попри те, що українська команда не пройшла до півфінальних раундів, дівчата взяли максимум від змагань:

«Оскільки, я лише 2 курс, не консультувала жодного разу навіть рідною мовою, ще не вивчала англійської мови професійного спрямування в університеті – для мене самі змагання відкрили нові цілі та бажання, які я перед собою ставлю.  Справді, аналізуючи, практикуючись та обговорюючи всі кейси, які були впродовж змагань – рівень знань значно покращується і виходить все краще. Незважаючи на те, що ми не увійшли у фінал, послухавши консультування фіналістів, я взяла для себе чимало на замітку, зрозуміла, що є до чого прагнути та куди розвиватися» – коментує Марта Хрін.

«Складнощі виникали, коли потрібно було іноземною мовою пояснити тонкощі законодавства, тим не менш, це змусило нас добряче збільшити професійний словник. Це той досвід, який не залишиться тягарем за плечима. Консультування – це ж не тільки про збір інформації. Підготовка до нього – окремий етап, що формує відповідальність та вимогу бути обізнаним, аби клієнт мав впевненість у вашій компетентності та довірив свою справу. Тішусь, що ми змоги представити нашу країну на міжнародному рівні, отримати відгуки та якісно вдосконалити наші консультації. Це була тяжка праця, але хіба воно того не варте?» – коментує Оксана Уколова.

Цьогоріч українська команда отримала особливу підтримку від організаторів міжнародних змагань: представниць України звільнили від сплати організаційного внеску й вони отримали фінансову підтримку на покриття витрат на проїзд. Й цим підтримка не обмежилась – вона відчувалася впродовж усього часу перебування в Маастрихті.

«Неможливо не згадати про те, яке ставлення було до нас, як до представників України. Кожен, абсолютно кожен, висловлював слова підтримки, розпитував про те, як ми. Від самого розуміння того, що людям не байдуже, пробирало до мурашок. Останній день – фінал. Вручення сертифікатів, слова вдячності та прощання. Не описати ті емоції, коли після слів про війну, про наше сильне бажання перемоги – усі в залі піднялися і підтримали Україну гучними оплесками. Важко стримувати сльози від усвідомлення того, яка відповідальність на тобі та лише сильне бажання розвиватися, щоб у майбутньому представляти Україну так, щоб повертатися з перемогою!» – згадує Марта Хрін.

Висловлюємо вдячність організаторам та учасникам Міжнародних змагань з консультування клієнтів ім. Брауна-Мостена за підтримку України.

Клініцистки з Острога представили Україну на міжнародних змаганнях з консультування клієнтів
X