Команда зі Школи права УКУ представить Україну на Міжнародних змаганнях з консультування у м.Дублін

Для студентів юридичних клінік минулі вихідні були насиченими, адже 23-24 лютого на базі Національного університету “Острозька академія” відбулася Національна Олімпіада із консультування 2019. Тема цьогорічних змагань була “Корупційні злочини та правопорушення”.

У двох півфінальних раундах взяли участь одинадцять команд від різних юридичних клінік та з різних міст України та університетів: Львів – Львівський національний університет ім. Івана Франка та Школа права УКУ; Київ – Національна академія внутрішніх справ; Острог – Національний університет “Острозька академія”; Вінниця – Донецький національний університет ім. В. Стуса; Дніпро – Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ; Суми – Сумський національний аграрний університет; Чернівці – Національний університет ім. Юрія Федьковича; Тернопіль – Тернопільський національний економічний університет; Сєвєродонецьк – Східноукраїнськиїй національний університет ім. Володимира Даля. Учасники попередньо пройшли відбір, надіславши відеофрагмент консультування.

Вперше Олімпіада проводилася виключно англійською мовою. За результатами двох раундів було відібрано три команди фіналістів. Ними стали представники юридичних клінік Школи права УКУ, Національного університету “Острозька академія” та Львівського національного університету імені Івана Франка. Студенти зайняли перше, друге та третє місця відповідно.

Учасників оцінювали представники Програми USAID “Нове Правосуддя” (від американського народу), міжнародних організацій та місій, Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Міністерства Юстиції України, адвокатського об’єднання “Юскутум”, інші практикуючі юристи та – звісно ж – представники Асоціації юридичних клінік України.

Фіналістів нагородили дипломами, також вони отримали призи у вигляді літератури, а переможці – також безкоштовну підписку на газету “Юридичний вісник”від видавництва “Юрінком-Інтер”. Представник адвокатського об’єднання “Юскутум” , який також був суддею, вручив трьом учасникам фіналу сертифікати на проходження стажування в юридичній фірмі.

Олімпіада.

Переможці – Ірина Каня та Юрій Шваб, студенти магістерської програми Школи права УКУ – поділилися своїми враженнями: “Нас вразила Острозька Академія. Ніколи не могли подумати, що у такому малому місті може бути такий університет. Студенти привітні та дружні, завжди допомагали. Окремо пару слів про організацію. Волонтери зробили велику роботу. Аудиторії були ідеально готові до змагань. Більшість суддів були справжніми професіоналами, давали важливі та корисні поради. Актори відіграли свої ролі на всі сто відсотків. Окрема подяка організаторам за таку велику пророблену роботу! Докладемо всіх зусиль, щоб представити не тільки університет, в й Україну на міжнародних раундах. Ще раз всі дякуємо!”

Бажаємо переможцям нових звершень та успіхів у підготовці до Міжнародних Змагань з консультування клієнтів ім. Л. Брауна Ф. Мостена, які пройдуть вже 3-6 квітня у м. Дублін, Ірландія!

Також щиру подяку висловлюємо організаторам, волонтерам та суддям, які зробили неможливе, організувавши Олімпіаду без будь-якого фінансування.

Відбір.

Марія Цип’ящук, менеджерка з комунікаційного розвитку АЮКУ та організаторка Олімпіади розповіла про свої враження від заходу: “Попри те, що організацією та координуванням олімпіади я займаюся вже вп’яте, і вчетверте на базі Острозької академії, цьогорічні змагання асоціюються у мене зі словом “вперше”. Уперше ми проводили її без залучення жодних коштів, уперше  – і це була моя давня мрія – ми зробили її повністю англомовною, вперше ми мали таку кількість іноземних експертів, які виступали як в якості суддів, так і виконували ролі клієнтів. А ще, вперше фабули (ситуації, з якими працювали учасники) – нам розробив міжнародний експерт, професор Люблінського католицького університету, американський юрист  Ділейн Свенсон. Плануючи цьогоріч Олімпіаду з консультування в оновленому форматі, ми навіть не сподівалися на такий позитивний результат”.

“Мені вкотре було надзвичайно приємно взяти участь у Національній олімпіаді з консультування клієнтів у якості судді. Як завжди, вразив рівень підготовки учасників цьогорічної олімпіади. Попри те, що усі етапи змагань проводилися виключно англійською, це не вплинуло на ефективність консультування та роботи з клієнтом жодної з команд. Цього року поряд з українськими правниками, в олімпіаді приймали участь і іноземні експерти-носії англійської мови у якості суддів та клієнтів, які зазначили, що протягом змагань жодного разу не виникало проблем з розумінням команд-учасниць. Окремо хочу відзначити досить високий рівень організації заходу. Чи не вперше, олімпіада проводилася виключно зусиллями Асоціації юридичних клінік України та Національного університету “Острозька академія” без підтримки партнерів, що свідчить про досягнення сталості розвитку юридичних клінік в Україні та неабиякий потенціал, яким вони володіють”. – ділиться своїми враженнями один і суддів Олімпіади Агаян Ашот.

Тож, запрошуємо юридичні клініки з усіх куточків України спробувати свої сили у наступному році!

Команда зі Школи права УКУ представить Україну на Міжнародних змаганнях з консультування у м.Дублін
Scroll Up
X