Комунікаційна платформа для юридичних клінік України та Польщі

Асоціація юридичних клінік України та Польська фундація юридичних клінік реалізували проєкт для посилення доступу до правосуддя. Організації спільно розробили Міжнародну комунікаційну платформу для студентів, вчителів та клієнтів юридичних клінік.

Проєкт підтримала KyivLEPP — Київська практична програма посилення правової спроможності, інкубатор інноваційних ідей у сфері доступу до правосуддя в Україні та світі.

Підготували для вас схему, щоб краще зрозуміти, хто є учасниками проєкту

Комунікаційна платформа для юридичних клінік України та Польщі

Мета платформи

Юридична допомога клієнтам. Українці, які живуть в Польщі, та поляки, які живуть в Україні, зможуть отримати юридичну допомогу, якщо виникнуть:

 • спори у сфері оподаткування;
 • сімейні спори;
 • проблеми під час перетину кордону тощо.

Обмін досвідом між студентами. Студенти зможуть обмінюватися досвідом, практикуватися під керівництвом кураторів юридичних клінік.

Співпраця клінік. Учасники зможуть спільно працювати, обмінюватися даними, слідкувати за юридичними консультаціями в режимі реального часу. Команди матимуть можливість ділитися документами та призначати завдання.

Розвиток мовних навичок. Учасники зможуть покращити юридичну англійську та прокачати розмовні навички.

Форми співпраці

Польські та українські юридичні клініки:

 • отримають доступ до загальних справ;
 • зможуть обмінюватися зразками документів, дослідницькими ресурсами;
 • будуть проводити спільні заходи,
 • зможуть обмінюватися знаннями тощо.

Ідея ІТ платформи виникла через бажання юридичних клінік Польщі та України зменшити комунікаційні бар’єри, створити майданчик обміну практичним досвідом студентів та викладачів. Ми впевнені, що запуск платформи полегшить доступ до правосуддя громадян наших країн”, — зазначає юрисконсульт, цивільний радник, судовий медіатор Павел Клімек.

Структура платформи

Communication platform for the legal clinics of Ukraine and Poland

Home. Домашня сторінка, на якій розміщений короткий огляд завдань платформи, проєкту KyivLEPP. Також є дані про команду, яка працювала над проєктом.

Common cases and research. Спільні кейси українських та польських юридичних клінік. На цій сторінці можна разом працювати над кейсами (без використання персональних даних).

Clinics. Інформація про українські та польські юридичні клініки. Сторінка створена для знайомства, спілкування, перегляду кейсів, пошуку інтересів, напрямів роботи та контактів.

Directory. Сторінка для відстеження людей, які зареєстровані на платформі.

Wiki. «Внутрішня вікіпедія» платформи. Це ефективні підходи та знання, які варто зберігати для інших юридичних клінік. Сюди можна додавати матеріали для натхнення.

Reading List. Простір цікавих матеріалів. Цю сторінку можна наповнювати необмеженою кількістю ресурсів, які юридичні клініки вважають корисними.

Event Calendar. Календар майбутніх подій юридичних клінік.

Research resources. Це різноманітні ресурси, бази даних та бази знань різних організацій та держав. Зокрема, ресурси, які щоденно допомагають у роботі юриста (судовий реєстр тощо).

How to run a clinic template. Сторінка з шаблонами для удосконалення роботи юридичної клініки, які можна просто копіювати та використовувати у роботі (приклади шаблонів юридичної клініки Українського католицького університету).

Створення спільної комунікаційної платформи дозволить співпрацювати юридичним клінікам України та Польщі в режимі реального часу: проводити спільні навчальні заходи, організовувати конкурси, надавати консультації та разом працювати над вирішенням справ”, – акцентує Голова Асоціації юридичних клінік України Юлія Ломжець.

Правила користування платформою

Міжнародна платформа знаходиться за посиланням.

Щоб зареєструватися на платформі, необхідно створити акаунт в Notion.

Як створити акаунт в Notion:

 1. Перейдіть за посиланням  Notion.
 2. Введіть свій email та натисніть кнопку Sign up.
 3. Натисніть кнопку Continue with email. Notion вам відправив лист з кодом, введіть його у поле Sign up code.Ми наближаємося до фінішу . Ще трошки.
 4. Натисніть Create new account, введіть своє ім’я та вигадайте пароль входу.
 5. Оберіть спосіб користування: For myself (безплатний) чи With my team.

Вітаємо, у вас тепер є акаунт в Notion.

Окрім цього, ми підготували коротку інфографіку, щоб наочно зообразити етапи реєстрації та створення акаунту.

Комунікаційна платформа для юридичних клінік України та Польщі

Короткі поради як користуватися Notion:

eng Guide

ua Поради

Платформа розроблена в межах Київської практичної програми посилення правової спроможності (KyivLEPP2020), що реалізується Українською школою практичних знань з питань доступу до правосуддя за експертної й фінансової підтримки програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Комунікаційна платформа для юридичних клінік України та Польщі
X