Крафт завжди поб’є конвеєр
Крафт завжди поб’є конвеєр
Цей допис є продовженням авторського блогу Голови Асоціації юридичних клінік України Андрія Галая “І, все-таки, чому юридичні клініки занепадають? Ще пару кроків у нову філософію юридичних клінік”
Це дещо протирічить одній з приказок минулого блогу. Де “порядок б’є клас”.
Так. Але ні. Порядок поб’є неорганізований, виснажений, знеструмлений клас.
Б’є пристрасть. Роби, що любиш. Що більше вдається.
Звісно є стандарт. Фундамент. В юрклініці це цінності прав людини і верховенства права, юридичний аналіз, юридична комунікація, юридичне формулювання і виступ. Все інше – оті вільні речі вільного вибору форм діяльності. Цікаві вам і цікаві вашим студентам.
Звісно, експериментуючи, можна помилитись і зіпсувати порцію продукту. Але наступна буде ще смачніша.
Чому ми оцінюємо роботу юридичних клінік за формальними критеріями, пропагуючи у цьому блозі свободу вибору напрямів діяльності?
На нинішньому етапі розвитку ми оцінюємо прості речі. Адже хочемо бути впевненим у тому, що юридична клініка працює (не штампує, а працює).
Асоціація очікує, що студентів конкретної юрклініки будуть навчати практиці. Для цього треба впевнитись, що є кому, де і на чому вчити. Хочете – ведіть 10 справ рівня ЄСПЛ на рік. Але покажіть (в 1 чергу собі і керівництву) – чим ви займаєтесь весь цей час. Нам потрібно бути впевненими, що ваші 100500 справ не вигадуються зі стелі, а чесно розглядаються, що ваші 50 студентів не вирішують по 0.3 простенькі справи на рік.
За цим підходом Асоціація відмічає та підбирає вдалі рецепти для крафтової продукції юридичних клінік.
Заохочуючи креативність і оригінальність, допомагаючи спроможним юридичним клінікам працювати за власною системою цінностей і показників. І промотуючи вдалі приклади.
Автор матеріалу: Андрій Галай
Крафт завжди поб’є конвеєр
X