Лицарський турнір чи демонстрація професійних навичок майбутніми правниками?
Лицарський турнір чи демонстрація професійних навичок  майбутніми правниками?

Минув майже місяць відтоді, як студенти юридичних клінік змогли перевірити свої знання у сфері права та удосконалити навики при провадженні юридичної практики під час Турніру з консультування клієнтів з фінансових питань. Турнір з консультування, як і інші подібні змагання, покликаний розвивати в студентів-правників навики інтерв’ювання клієнта, професійної етики, планування та аналізу в процесі побудови відносин, вміння надати первинну консультацію на рівні “юрист-клієнт” під час ведення прийому в юридичному офісі.

Про виклики, перемоги та “нестримне бажання студентів достойно і професійно демонструвати свою здатність і готовність до майбутньої професії” читайте у новому блозі керівниці Правничої клініки Національного університету “Києво-Могилянська академія” Юлії Матвєєвої.

У вільній електронній енциклопедії Вікіпедії знаходимо:

Призначення турніру— демонстрація бойових якостей лицарів, що складали головну військову силу Середньовіччя. Сучасні французькі історики пов’язують появу турнірів з ситуацією, що склалася на той момент в Північній Франції серед лицарства. Внаслідок жорсткого майорату сформувався потужний прошарок молодших синів, які не мали майже ніяких сподівань на батьківський спадок та родину. Єдиним шансом якось просунутися в житті для цих молодих вояків була війна. Тож вони усіляко її підтримували, а часто й провокували. Феодали та голови знатних родів змушені були постійно утримувати в покорі цю буйну молодь.

Яке ж відношення має до історичних змагань часів феодалізму турнір з консультування студентів юридичних клінік України – 2020?

Знаходячись в умовах жорстких карантинних обмежень, талановита молодь – майбутні правники  сміливо зібрались в чудовому закладі вищої освіти – Національному університеті державної фіскальної служби України у дощовий жовтневий день. Саме нестримне бажання “молодших синів” достойно і професійно демонструвати свою здатність і готовність до майбутньої професії, доводячи перед маститими майстрами відданість справі. І ніякі форс-мажорні та погодні умови вже не могли стримували цю “буйну молодь” у їхній креативності під час змагань.

Олімпіада з консультування юридичних клінік традиційно поводиться АЮКУ і має широку популярність та визнання. Такі змагання давно довели свою важливість та значущість для формування навичок професії правника, які здобуваються у юридичних клініках. Окрім того, АЮКУ стала співорганізатором міжнародних змагань з юридичними клініками Польщі.

В цьому році вперше започатковано нову тенденцію подальшого розвитку подібних змагань, зокрема – поділу на україномовні (внутрішньонаціональний рівень) та англомовні (з можливістю команди, яка перемогла, брати участь у міжнародному рівні змагань). Такий підхід виявився досить витребуваним, оскільки внутрішньонаціональні змагання виступили свого роду репетицією для  вищого – міжнародного рівня.

Слід зазначити про високий рівень подібних змагань для юридичного клінічного руху України, що стали вже національним брендом і зразком для закордонних партнерів.

Враховуючи особливі умови карантинних обмежень у 2020 році, коли був проведений турнір 17 жовтня, варто подякувати тим сміливим та відчайдушним командам, які приїхали на захід.  І ніякі форс-мажорні обставини не могли спинити цю “буйну молодь” у їх нестримному бажанні позмагатись, доводячи, у першу чергу, самим собі здатність бути професійними правниками.

Усвідомлюючи та визнаючи шалене навантаження, яке лягає на плечі організаторів подібних перегонів, необхідність врахування як логістичних, так і суто фахових аспектів в процесі підготовки, хочеться висловити глибоку вдячність традиційній координаторці та організаторкам змагань Марії Цип’ящук та Тетяні Шолковій, а також закладам вищої освіти, які представляють ці організаторки.

І хоча орієнтири для покращення завжди можна знайти, змагання довели свій високий рівень та неабиякий інтерес для студентської правничої молоді.

Лицарський турнір чи демонстрація професійних навичок майбутніми правниками?
X