“Люди, які вірять у те, що роблять”: про стажування у Центрі прав людини ZMINA від переможців Турніру з консультування клієнтів 2023 р.
“Люди, які вірять у те, що роблять”: про стажування у Центрі прав людини ZMINA від переможців Турніру з консультування клієнтів 2023 р.

Клініцисти юридичної клініки Чернівецького національного університетуімені Юрія Федьковича Руслан Каряка та Ольга Коваль пройшли стажування у Центрі прав людини ZMINA. Можливість долучитися для активностей організації вони отримали як переможці Турніру з консультування клієнтів, який проводила Асоціація юридичних клінік України у грудні 2023 р. за сприяння Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) в межах проєкту «EU4Recovery — розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу. Впродовж трьох тижнів Руслан та Ольга працювали над завданнями від експертів ZMINA, дізнавалися про різноманітні аспекти діяльності організації, а також знайомилися з представниками інших організацій, що працюють у сфері захисту прав людини – ГО “Принцип”, Медійної ініціативи за права людини, Української Гельсінської спілки з прав людини. Про зустрічі та емоції від них, а найбільше – про людей, які надихають, Руслан та Ольга розповідають у своєму блозі.

Юридична клініка – це не просто безоплатна правнича допомога, для нас вона стала справжньою Альма-матер, місцем, де ми здобули основу своїх практичних знань та навичок у розумінні людей та проблем, з якими вони приходять. І якщо бути відвертими, основа будь-якої організації, будь-якої діяльності – це завжди люди. Люди, з якими ти ростеш і, з якими змінюєшся. Тож, ми вас не здивуємо, якщо скажемо, що наше стажування – це про людей!

«Досвід волонтерства впродовж двох тижнів дав пережити настільки щирі, настільки справжні емоції, що ти говориш до життя “Дякую!” Дякую, що свого часу я потрапив молодим зеленим до Юрклініки юрфаку ЧНУ. Дякую, що не так давно мені довелося відчути справжні емоції боротьби та перемоги. Львів – просто в серденько. Дякую, що Київ для мене постав не просто великим метушливим мурашником, а безмежно цінним досвідом із найкращими людьми та яскравими моментами.
Волонтерство у ГО ZMINA. Пам’ятаю себе за тиждень до цього: «Та навіщо воно взагалі мені, господарнику, треба?” – запитав я себе. А ні… Два тижні, наповнені настільки великою кількістю добрих та чутливих людей організації, що навіть в дощ в нашому офісі світило сонечко. Всі ладні тобі допомогти, все пояснити на пальцях та стати друзями до кінця життя, без перебільшення» – Руслан Каряка.

«Якби ви запитали мене про досвід стажування у ГО «ZMINA» та про два тижні життя у Києві загалом, вам довелося б запастись терпінням, аби витримати цей потік емоцій. Ми мали можливість побачити роботу громадської організації зсередини, дізнатись як створюються проєкти, як розподіляються обовʼязки між учасниками та як взагалі функціонує великий механізм із 40+ осіб. В результаті – вщент зруйновані стереотипи про діяльність громадських організацій, і тільки у позитивному значенні! Адже ми познайомились із прекрасними, цікавими, ідейними людьми, які вірять у те, що роблять. Це велика дружня родина, яка дійсно намагається принести у цей світ користь та змотивувати інших чинити так само» – Ольга Коваль.

Також ми були в захваті від знайомств із іншими організаціями: «Принцип», «МІПЛ», «УГСПЛ». Концепції, напрямки їхньої роботи та результати діяльності просто вражаючі. В певний момент хотілось попрацювати у всіх організаціях одразу, аби хоч трішки доторкнутися до тієї важкої та важливої у наш час роботи, яку вони здійснюють.

"Люди, які вірять у те, що роблять": про стажування у Центрі прав людини ZMINA від переможців Турніру з консультування клієнтів 2023 р.

Загалом, це стажування залишиться у нашій памʼяті не як виконання якихось завдань, а як розширення світогляду, знайомство із людьми, з якими хочеться підтримувати спілкування й надалі, щось створювати і змінювати разом.

Ми щиро вдячні Асоціації юридичних клінік України за безцінний досвід, за постійну підтримку та допомогу. Словами не передати всі ті емоції, що довелося пережити. А в голові лише одне: «Дякую!»

У одній із пісень гурту Скрябін є гарна фраза: «Життя прекрасне, коли кольорове..», тож дякуємо АЮКУ, що внесли в наше нові фарби. 

“Люди, які вірять у те, що роблять”: про стажування у Центрі прав людини ZMINA від переможців Турніру з консультування клієнтів 2023 р.
X