Наш партнер Міжнародний фонд “Відродження” готовий підтримати найрізноманітніші громадські ініціативи зі взаємодопомоги під час епідемії коронавірусу в Україні.
Через шість років після Майдану і початку російської агресії ми знову маємо об’єднатися, щоб протистояти зовнішній загрозі. Новим викликом стала пандемія коронавірусу COVID-19.
У зв’язку з цим Міжнародний фонд “Відродження” відновлює ініціативу гуманітарної солідарності, що працювала у 2014 році, і оголошує в її рамках перший грантовий конкурс.
Фонд готовий підтримати найрізноманітніші громадські ініціативи зі взаємодопомоги під час епідемії коронавірусу в Україні. Потрібно практично допомогти тим, хто залишається найбільш вразливим перед наслідками епідемії з огляду на соціально-економічне становище окремих суспільних груп..
Проєкти мають стосуватися сприяння попередженню поширення, подоланню і пом’якшенню наслідків епідемії коронавірусу в Україні через інформування, координацію, забезпечення базових потреб, горизонтальну самоорганізацію людей заради взаємодопомоги.
Середня вартість проектів становитиме 50 тисяч гривень, проте Фонд розгляне усі подані ініціативи незалежно від їх масштабності.
Заявки приймаються на постійній основі і розглядаються в порядку надходження від однієї до п’яти діб (в залежності від поточної кількості заявок). Це означає, що в даному конкурсі немає дедлайнів і немає фіксованих дат прийняття рішень.
Можливі категорії проектів конкурсу:
1) Пряма допомога медичним закладам та працівникам. Пріоритет матимуть заявки, що надійшли з регіонів з найбільшою кількістю офіційно зареєстрованих випадків COVID-19; заявки, спрямовані на підтримку закладів охорони здоров’я, які визначені місцевим Департаментом охорони здоров’я, як опорні та резервні під час пандемії. До підтримки приймаються в тому числі і пропозиції щодо придбання засобів індивідуального захисту медичних працівників та витратних матеріалів, але зважаючи на реалістичність такої закупівлі, відповідність до затверджених відповідними наказами МОЗ України вимогам, та доцільність такої закупівлі (наявність на ринку реалістичної пропозиції, ціна, терміни поставки).
2) Психологічна допомога. Пріоритетом користуватимуться проекти, які охоплюватимуть категорії людей, які є найбільш вразливими та/або мають значний ризик професійного вигорання, соціальної фрустрації тощо.
3) Інформування та просвітництво, які сприятимуть поширенню науково обґрунтованих знань про пандемію коронавірусу, сприятимуть розвитку критичного мислення. Перевагу надаватимуть заявкам, виходячи з якості контенту та рівня охоплення аудиторії.
4) Підтримка та самозарадність вразливих груп. Найбільший пріоритет матимуть проекти, що 1) орієнтуються на групи, які знаходяться у більшому ризику до бідності та соціального виключення, зокрема: роми, люди з інвалідністю, мігранти / біженці, бездомні, тощо; 2) зосереджуються на одній вразливій групі, пропонуючи рішення з урахуванням її специфічного стану та потреб; 3) передбачають більш сталий підхід, ніж (одноразове) надання продуктів чи медикаментів, і включають елементи просвітництва, самодопомоги (розвитку самозарадності), згуртування громади.
5) Правова допомога і правозахист. Будуть підтримані проекти, що надають допомогу у випадках порушень базових прав людини.
6) Інше – До підтримки приймаються в тому числі пропозиції щодо виготовлення альтернативних засобів індивідуального захисту (маски, костюми, тощо), що можуть використовувати особи, в яких не має підтвердженої інфекції COVID-19. Також буде надана підтримка іншої діяльності на зразок “сусідського волонерства”
Перевага надаватиметься ініціативам, які вже розпочали свою діяльність, тим, які включають елементи краудфандингу, волонтерства (безоплатної праці), залучення широкого кола людей, стимулювання низової громадської участі, підтримки соціального підприємництва.
Як правило, в рамках даного конкурсу не підтримуватимуться заявки, що передбачають закупівлю високовартісних товарів, в т.ч. обладнання, а також проекти з контролю над публічними закупівлями (з проектами щодо останньої теми звертайтесь до програми Фонду “Демократична практика”).
Зареєстровані громадські організації матимуть перевагу у отриманні коштів, проте ми готові також розглядати заявки від неформальних громадських ініціатив та організацій, що працюють з релігійними громадами.
Щоб подати свою ініціативу на конкурс, заповніть онлайн-форму (будьте лаконічними, але точними у описі).
Проєкт має відповідати наступним критеріям:
- має стосуватися саме швидкого реагування на виклики, пов’язані з пандемією COVID-19;
- має чітко визначену цільову групу;
- має чіткі цілі, які можливо досягти пропонованими діями, з запитуваними ресурсами і у визначений термін.
З усіма питаннями щодо конкурсу ви можете писати на pr@irf.ua або на фейсбук-сторінку Фонду.