Матеріали Гакатону Street Law «Забезпечення правових потреб людей в умовах війни»
Матеріали Гакатону Street Law «Забезпечення правових потреб людей в умовах війни»

Представлений посібник містить 10 інтерактивних правопросвітніх уроків, які розроблені командами юридичних клінік України під час Гакатону Street Law «Забезпечення правових потреб людей в умовах війни» та представлені на ІІІ Фестивалі Street Law.

Гакатон з Практичного права (Street Law) був організований Асоціацією юридичних клінік України в межах проєкту «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану», що реалізується за сприяння Програми USAID «Справедливість для всіх».

Гакатон мав на меті обʼєднати творчі зусилля клініцистів з усієї України для створення оригінальних правопросвітницьких матеріалів із питань забезпечення правових потреб людей під час війни. Команди мали змогу самостійно обрати теми своїх розробок, зокрема зосередитися на питаннях міжнародного права прав людини, міжнародного гуманітарного права, міграційного права та інших актуальних питаннях.

У Гакатоні взяли участь 17 команд студентів-клініцистів з різних регіонів України, які впродовж семи днів поспіль – з з 21 по 28 листопада 2022 р. – виконували завдання гакатону, відвідували майстер-класи та отримували експертну підтримку стосовно найрізноманітніших питань. За наставництва менторів, команди генерували ідеї, тестували їх на студентській аудиторії і створювали нові правопросвітницькі матеріали. Учасники випробували себе та свої здібності у розробці правопросвітницькі продуктів різних форматів, адаптували їх до офлайн і онлайн середовищ, навчилися впроваджувати до своїх розробок різні технології та застосунки. Підтримку у цьому процесі їм надавали досвідчені українські та іноземні експерти під час воркшопів і тренінгів.

За результатами Гакатону було обрано найкращі правопросвітні уроки та додтакові матеріали до них, які можна знайти у цьому збірнику.

Завантажити Матеріали Гакатону Street Law 

Теми уроків охоплюють різноманітні правові питання, які виникають в умовах війни – від визначення поняття воєнного стану до проблем інтеграції переміщених українців у нові громади. Матеріали  допоможуть організувати цікаві правопросвітні заняття для молоді з питань, повʼязаних з правовими потребами людей в умовах війни.

Крім того, окремі матеріали Гакатону перекладено англійською мовою, щоб дати можливість іноземним юридичним клінікам користуватися правопросвітніми розробками. Вони містять 5 правопросвітніх уроків, що стосуються універсальних тем щодо правових проблем людей в умовах війни, і можуть використовуватися для проведення правопросвітніх занять з англомовною аудиторією.

Завантажити Англомовний варіант Матеріалів Гакатону Street Law

Матеріали Гакатону Street Law «Забезпечення правових потреб людей в умовах війни»
X