Модельна навчальна програма дисципліни “Правнича клініка”

Модельна навчальна програма дисципліни “Правнича клініка” побудована за принципом конструктора, тобто складається з різних частин, які можна використовувати в залежності від того, для студентів якого року навчання складатимуть програму, а також чи прослухали відповідні теми (правниче письмо, дослідження, тощо) на інших дисциплінах.

  • В цілому, а також окремі частини програми можна використовувати для студентів 3 та/або 4 року навчання на бакалавраті за спеціальністю 081 “Право” в Україні.
  • Також частини програми можна використовувати для студентів 1 курсу магістратури. Відповідно до Інноваційного навчального плану підготовки правника в Україні[1] “Правничі клініки” є рекомендованою навчальною дисципліною із розвитку правничих навичок для всіх студентів.
  • Курс спрямований на розвиток компетентностей та результатів навчання, викладених у Національному стандарті вищої освіти за спеціальністю 081 «Право» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
  • При написанні навчальної програми використовувались напрацювання та рекомендації правничих клінік – членів громадської організації «Асоціації юридичних клінік України» (АЮКУ).

Авторка програми:  Христина Ковцун, членкиня правління Громадської організації Асоціація юридичних клінік України, керівниця юридичної клініки Школи права Українського католицького університету, експертка Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя»

Програма розроблена за підтримки Програми USAID реформування сектору юстиції «Нове правосуддя»

Завантажити Модельну програму навчальної дисципліни “Правнича клініка”

 

[1] Свенсон Д. Р., Спіді Райс Т. Х., Гравер Г.П., Гесс Г.Ф., Гайнріх Б., Кереселідзе Д. Інноваційний навчальний план підготовки правника в Україні, Кімонікс Інтернешнл Інк., 2018. 41 с.

 

Погляди авторів, викладені у даній публікації, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Модельна навчальна програма дисципліни “Правнича клініка”
Позначено на:    
X